Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 października 2021 - niedziela, 10 października 2021

Znamy już datę, a program pojawi się niebawem! Organizatorzy obiecują wyjątkowe wydarzenia w Krakowie z udziałem publiczności, ale nie zabraknie też działań dostępnych zdalnie. Rezerwujcie czas i bądźcie na bieżąco!

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab to coroczne wydarzenie poświęcone twórczości, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i kreatywne programowanie. Interesuje nas potencjał twórczy ukryty w maszynach, algorytmach, programowaniu i w bazach danych. Eksplorujemy ważne zjawiska we współczesnej kulturze i sztuce, m.in. VR, rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, hakowanie i tożsamość cyfrowa.
Patchlab to wystawy, performansy i koncerty audiowizualne, projekcje filmowe, warsztaty z artystami i specjalistami od technologii oraz spotkania i dyskusje.
Festiwal odbywa się w Krakowie od 2012 roku.
Patchlab organizowany jest przez Fundację Photon. Należy do międzynarodowej platformy AVnode zrzeszającej artystów i wydarzenia prezentujące współczesną sztukę audiowizualną wspieraną przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa. W 2019 roku otrzymał oznaczenie EFFE 2019-2020, czyli znak jakości European Festivals Association (EFA) dla wybitnych festiwali artystycznych, przypisywany za wyjątkowe i innowacyjne podejście, za wkład w dziedzinie sztuki, zaangażowanie społeczne i międzynarodową otwartość.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.