Sprzeczne przyszłości. Wystawa Główna MTG 2021

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 czerwca 2021, 18:00 - sobota, 31 lipca 2021

Hasło tegorocznej Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki 2021 brzmi Sprzeczne przyszłości | Dissonant Futures. Najnowsza edycja MTG w Krakowie stawia pytanie o sprzeczne przyszłości, które rysują się przed naszymi oczyma. Jakie są lub jakie mogłyby być? Czy skazane są na wzajemne wykluczanie się? Czy można w sprzeczności potencjalnych scenariuszy dostrzec choć cień szansy na wspólną wizję?

„Pytamy również o sposób postrzegania teraźniejszości. Pragniemy zobaczyć różne perspektywy jej opisu, uwarunkowane geograficznie, kulturowo, historycznie. Bo choć wszyscy żyjemy dziś w globalnej wiosce, to składa się ona z lokalnych zagród, które mają swoją historię, swoje narracje i swoje sposoby radzenia sobie z wyzwaniami stawianymi przez teraźniejszość, a także własne koncepcje ram, w których projektować możemy przyszłość.
Wśród pytań, do stawiania których zachęcamy Uczestniczki i Uczestników, są także te o rolę sztuk wizualnych, a zwłaszcza grafiki i jej pochodnych, we współczesnym świecie.
To Graficzki i Graficy uczynili swoim narzędziem artystycznym druk czyli najbardziej demokratyczne medium masowego komunikowania jakie ludzkość kiedykolwiek stworzyła, a które dzięki rewolucji cyfrowej tylko powiększyło możliwości swego oddziaływania” – czytamy w zapowiedzi wystawy.

W ramach ekspozycji w Nowohuckim Centrum Kultury obejrzymy ok. 300 prac autorstwa blisko 70 twórców z 15 krajów świata, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie wspaniałej przestrzeni dialogu międzykulturowego, który aktualizuje się w formach wizualnych i różnorodności estetyk preferowanych przez twórców ze wszystkich zakątków świata.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<