Mój drugi dom? Huta im. Lenina – finisaż wystawy

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 12 lipca 2020, 12:00

Muzeum Nowej Huty zaprasza w dniu finisażu wystawy Mój drugi dom? Huta im. Lenina na oprowadzanie kuratorskie z Karolina Żłobecką (Muzeum Krakowa).

Huta im. Lenina była jednym z największych zakładów przemysłowych w okresie PRL oraz sztandarową inwestycją planu 6-letniego. Na przestrzeni dziesięcioleci znaczenie fabryki dla dzielnicy uległo istotnej zmianie. W okresie PRL Nowa Huta była właściwie monokulturową dzielnicą zbudowaną wokół zakładu pracy, w której role pracownika i mieszkańca często były nierozłączne.

Twórcy wystawy – Karolina Żłobecka i Piotr Kapusta – nie chcieli budować narracji wystawy wokół rozbudowy zakładu, otwierania kolejnych wydziałów, czy zwiększania produkcji stali. Postanowili natomiast odwołać się do kombinatu obecnego w pamięci jego byłych pracowników. Figury, wokół których snują opowieść, to: Praca, Matka, Wizytówka, Modliszka. Każda z nich opowiada o innej odsłonie kombinatu.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc: info@muzeumkrakowa.pl

Udział w  cenie biletu

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.