Tatrzańska znów zachwyca kolorami

12 listopada 2021

Zgłoszony do projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 pomysł odświeżenia kolorowych schodów na ulicy Tatrzańskiej w Krakowie właśnie doczekał się realizacji. Zainicjowany przez Jacka Młynarza, radnego dzielnicy XIII Podgórze, projekt „Nowe życie kolorowych schodów – do 3 razy sztuka” to odświeżenie istniejącej koncepcji, którą można podziwiać na nowo w krakowskim Podgórzu.

Projekt kolorowych schodów wzbogaconych cytatami m.in. z Makuszyńskiego, Szymborskiej czy Márqueza to efekt festiwalu ArtBoom z 2013 roku i konkursu fresh zone. W tym czasie schody stały się jedną nietypowych atrakcji Krakowa. W ciągu ośmiu lat straciły jednak swój pierwotny blask, dlatego w ubiegłym roku pojawił się projekt ich odświeżenia: został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego przez Jacka Młynarza, a właśnie teraz zrealizowano go dzięki współpracy Miasta Kraków, KBF, ZDMK i ZZM. Założeniem projektu było nie tylko odświeżenie kolorystyki schodów na ulicy Tatrzańskiej, ale również umieszczenie na nich nowych cytatów. Wnioskodawcy projektu Jackowi Młynarzowi zależało na mocniejszym niż dotychczas powiązaniu cytatów z Krakowem oraz samym Podgórzem.

Wartość projektu „Nowe życie kolorowych schodów – do 3 razy sztuka” wyniosła 39 740 zł brutto, z czego 29 520 zł pokrył KBF, a 10 220 zł ZDMK. Do zadań KBF należał kontakt z wnioskodawcą oraz dobór cytatów, ale również dokumentacja i oznaczenie projektu zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Krakowa. Z kolei Zarząd Dróg Miasta Krakowa zajął się malowaniem schodów, a Zarząd Zieleni Miejskiej wyczyścił schody, m.in. z chwastów rosnących między stopniami.

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow