Dzień Polskiej Muzyki

1 października 2021

1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.

Wraz z mediami uczestniczącymi w kampanii organizatorzy pragną w ten sposób zachęcić do częstszego słuchania i emitowania polskiej muzyki. Tego dnia także dziękujemy artystom i twórcom za ich pracę i za ich utwory. Dziękujemy też miłośnikom muzyki, bo to właśnie fani stanowią o sile i kondycji rynku muzycznego. Im więcej polskiej muzyki będziemy słuchali, tym większe możliwości rozwoju artystycznego i eksportowego stwarzamy naszym ulubionym artystom i tym silniejsza staje się pozycja polskiego rynku na arenie międzynarodowej.

Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca. „Muzyka łączy – WSZYSTKICH. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia i współpracy, a także kluczem do pokonywania wielu przeciwności”. Dlatego cieszymy się, że tak wielu artystów i fanów, a także wiele firm muzycznych jest zaangażowanych w świętowanie Dnia Polskiej Muzyki” – podkreślają organizatorzy kampanii.

Organizatorem kampanii jest Fundacja EMPOWER POLAND. Współorganizatorem 3. edycji kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Co będzie się działo 1 października? Sprawdź: [KLIK]

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.