Światowy Dzień Turystyki

27 września 2021

Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu – takie hasło towarzyszy w 2021 roku obchodom Światowego Dnia Turystyki, ustanowionego w 1979 r. przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). W myśl słów Zuraba Pololikashvili, sekretarza generalnego UNWTO: „Ludzka chęć podróżowania i odkrywania jest uniwersalna, dlatego turystyka musi być otwarta dla wszystkich. Zatem my wszyscy włączamy się do aktywności w turystyce, jesteśmy w niej obecni”.

Powyższe przesłanie wpisuje się w założenia „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”. Zrównoważona turystyka to współodpowiedzialność za efektywne zarządzanie i współistnienie oraz godzenie interesów mieszkańców, przedsiębiorców i odwiedzających.

Oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki przypadają w tym roku na 27 września, celebrowane są na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Tego dnia świętują również krakowscy przewodnicy. Podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu Potockich przez Federację Stowarzyszeń Przewodnickich i Wydział ds. Turystyki UMK certyfikaty odbierze 17 nowych przewodników po Krakowie, którzy po rocznym kursie i wytężonej nauce zdali pomyślnie egzaminy.

Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Turystyki, nowi przewodnicy zapraszają krakowian na bezpłatne wycieczki. W tym roku będzie to spacer po Rynku Głównym. Przewodnicy przybliżą nam tajemnice i perspektywy użytkowania, znajdujących się tu pięciu pałaców, zwłaszcza tych dopiero co odnowionych.

Wycieczka Rynkowe pałace – super piątka! odbędzie się 2 października. Spotkanie przed Pałacem Potockich o godz. 10.00.

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<