Dialog. Architektura-Natura. Wykład prof.Rosy Cervery Sardá

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 kwietnia 2024, 18:00

Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznei zaprasza na wykład hiszpańskiej architektki, prof. Rosy Cervery Sardá, odbywający się w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Zamieszkiwanie różnorodności. Tradycyjna architektura w Hiszpanii: przykład zrównoważonego rozwoju". 

Wystąpienie Rosy Cervery Sardá będzie poświęcone roli architektury w obliczu rosnącej troski o środowisko, wyzwań energetycznych i niedoboru zasobów naturalnych. Architektka opowie o tym, jak przyroda, prawdziwa mistrzyni piękna i wydajności, może stać się naszą przewodniczką w budowaniu zrównoważonego i trwałego świata. 

Przyglądając się międzynarodowym projektom Cervery Sardá, zobaczymy, w jaki sposób płynące z natury inspiracje i lekcje czerpane z jej dynamicznych procesów rozwojowych, lekkich konstrukcji i mechanizmów związanych z oszczędzaniem energii, dały początek innowacyjnej architekturze, która odpowiada na współczesne wyzwania. 

Rosa Cervera Sardá, doktor architektury, profesor na Uniwersytecie w Alcalá. Kierowniczka studiów podyplomowych w zakresie zaawansowanych projektów poświęconych architekturze i miastu. Była dyrektorka Szkoły Architektury na Uniwersytecie w Alcalá. Jest założycielką studia Cervera Arquitectos (Madryt), realizowała projekty architektoniczne w Hiszpanii, Rosji, Chinach, Indiach, Malezji i Boliwii. Była laureatką wielu międzynarodowych konkursów architektonicznych i licznych nagród: Gold Spark Award; Knowledge Transfer Award; Golden Global Award (Singapur); Honors Award (New Delhi); COAM, przyznawanej przez Stowarzyszenie Architektów Madrytu oraz Nagrody im. Antonio Maury przyznawanej przez Radę Miasta Madrytu. 

Rosa Cervera jest pionierką w badaniach nad bioniką, biomimetyką i zastosowaniem struktur biologicznych w innowacyjnej architekturze. Bezpośrednim efektem tych badań jest projekt Bionic Tower – samowystarczalne, pionowe miasto-ogród. Jej prace były szeroko omawiane w publikacjach specjalistycznych i przeznaczonych dla szerokiego grona czytelników. Jest autorką artykułów i książek, w tym: "Diálogo Arquitectura Naturaleza" (2024); "Architecture inspired by nature" (2023); "Biónica, Biomimética y Arquitectura, Aprendiendo de la naturaleza" (2019); "Espacio y Tiempo en Composición Arquitectónica" (2018); "Recycling Mumbai. Re-envisioning the slum" (2013); "Madrid, Recycled City" (2012).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<