AreNa Lato – Łap Oddech Festival w Tauron Arenie Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 7 września 2024, 16:30

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie jakiego w Krakowie jeszcze nie było! Projekt zakłada prezentację szeroko pojętej sztuki w ujęciu interdyscyplinarnym, a że sztuka to emocje – będziemy pracować m.in. w przestrzeni psychologii. Na liście artystów, którzy 7 września 2024 r. wystąpią na plenerowej scenie TAURON Areny Kraków są m.in. Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Soundsystem, LOR, Dziwna Wiosna, Zuta, Chłodno. Szykujcie się już na kolejne duże ogłoszenia! 

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość – różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze, jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania uzupełnimy treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju.

7 września 2024 roku festialowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie TAURON Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m.in. koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka
Jak na festiwal przystało, przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugruntowanej już pozycji, jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę.

W kwietniu do grona artystów Dużej Sceny dołączyli Artur Rojek, Karaś/Rogucki i Fisz Emade Soundsystem. Na tej liście jest też już Vito Bambino – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor oraz lider zespołu Bitamina. W 2020 roku pojawił się jego pierwszy solowy album „Poczekalnia”, skąd pochodzi m.in. numer „Bunkrów Nie Ma”. Znany jest także z przebojowych singli, jak „Nudy” czy „Poszło”. Szeroki zasięg swojej twórczości zawdzięcza m.in. dzięki występom podczas Męskiego Grania 2021, gdzie u boku Darii Zawiałow i Dawida Podsiadły śpiewał hitowy numer lata: “I Ciebie też, bardzo” czy Męskiego Grania 2023, gdzie wraz z Mrozem i Igo prezentował „Supermoce”. Obecnie skupia się na promowaniu materiału z drugiej solowej płyty pt. „Pracownia”. Kilka dni temu otrzymał 8 nominacji do Fryderyków 2024.

Na scenie Agora Muzyka Live będziecie mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z Wytwórnią Agora Muzyka! Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami – na razie nic nie zdradzamy, personalia poznacie już wkrótce!

Lor – w zeszłym roku skradły nasze serca na AreNa Lato Festival, dlatego nie mogliśmy odmówić sobie ponownego zaproszenia dziewczyn. To dopiero będą poprawiny z przytupem! Niesamowita dojrzałość to coś co wyróżnia LOR na scenie muzycznej. Zespół na swoich koncertach porywa uczestników w emocjonalną podróż, która przeplata się muzycznie, jak i storytellingowo. Możemy śmiać się i płakać, ale z pewnością każdy z nas wyjdzie z tego koncertu spełniony.

Dziwna Wiosna to kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album „Dziwna Wiosna”, jesienią 2023 wrócili z nową, jeszcze bardziej dziwnowiosenną płytą „DUCHY.DISCO”. Okrzyknięte jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce, warszawskie trio gra piosenki o miłości i końcu świata, o nadziei i samotności. Dziwna Wiosna jest między ciszą i wrzaskiem, między pięknem i brudem, między przebojowymi refrenami i hipnotyzującymi improwizacjami.

Zuta to wbrew pozorom duet – Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Po debiucie na scenie Festiwalu NEXT FEST w kwietniu zeszłego roku ich kariera nabrała tempa. Sukcesywnie zdobywają serca słuchaczy wydając kolejne utwory, które swoją różnorodnością pokazują, że Zuty nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Połączenie tanecznych beatów, ejtisowych synthów i energetyzujących gitar oraz sceniczna energia przejmuje kontrolę nad publiką i wyzwala nieskrępowane ruchy bioder. W swoich tekstach Zuta zbiera emocje i historie, które jak kameleon zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju słuchacza. 1 marca duet oddaje w ręce słuchaczy debiutancką EPkę „Wszystko ja. Wszystko my”.

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki Zastryżnej oraz Szymona Pałyza. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się̨ w jedno. W 2022 roku zostali twarzą kampanii Dr.Martens #toughertogether. Ich utwory regularnie znajdują miejsce na playlistach serwisów streamingowych, a słuchaczy ciągle przybywa. Wiosną ukaże się wyczekiwany, debiutancki album zespołu pt. „Ciepło”.

Festiwalowa strefa muzyki to także scena DJ-setów, warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Strefa sztuki: obraz, mowa i gest
W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.

W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.

W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.

Świadoma strefa – psychologia
Łap Oddech Festival zakłada nie tylko prezentację szeroko pojętej sztuki, ale również podkreślenie jej interdyscyplinarności. Zakłada aktywizację środowisk studenckich oraz mieszkańców Krakowa. W warstwie muzycznej chcemy powołać projekty „tu i teraz”, które zostaną przedstawione szerokiej publiczności tylko raz i tylko tu.

Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczace zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu / ciałoddychania.

--

„Spotkajmy się na luzie!” to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.

Informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie www.tauronarenakrakow.pl

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<