Piotr Damasiewicz & Skawa w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 19 kwietnia 2023, 20:00

19 kwietnia w krakowskiej Alchemii odbędzie się wyjątkowy, przedpremierowy koncert artystów, których połączył jeden wspólny mianownik, jakim jest platforma artystyczno-wydawniczo-koncertowa L.A.S. listening and sounding. W 2023 roku mija 5 lat od pierwszych zrealizowanych inicjatyw koncertowych i pierwszego nagrania płyty pod szyldem L.A.S. listening and sounding (2018), Stream of Moody (wydana w 2019), stała się prototypem katalogowej jedynki Viennes Connections, która odpowiadała założeniom ideowym i wydawniczym Damasiewicza. Tego dnia Piotr Damasiewicz zagra solo oraz zostanie zaprezentowany materiał nowego projektu SKAWA, którego premiera będzie miała miejsce 22 kwietnia.

Piotr Damasiewicz / solo – trąbka, harmonium

Przedpremiera albumu Skawa:
Piotr Damasiewicz – trąbka
Liba Villavecchia – alt sax
Grzegorz Lesiak – gitara
Alex Reviriego – kontrabas
Vasco Trilla - perkusja

L.A.S. listening and sounding – inicjatywa koncertowo-wydawnicza utworzona przez Piotra Damasiewicza, której celem oprócz samego wydawania muzyki jest propagowanie sztuki i muzyki poprzez wspólne jej doświadczanie na linii słuchacz-muzyk, artysta-widz. Energia powstała podczas koncertów i nagrań live pozwala stworzyć wyjątkowe wydawnictwa. L.A.S. jest platformą artystyczną i społecznościową koncentrującą się na współtworzeniu i współistnieniu niewymuszonych relacji międzyludzkich. To realizacja wzajemnej potrzeby dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, przebywania w harmonii i naturze, wzajemnego poszanowania przestrzeni, budowania relacji ze światem, spojrzenie z dystansem na to co wokół się dzieje, koncentracja na własnych potrzebach, słuchanie siebie i innych, odmienne postrzeganie świata, zgoda z naturą i samym sobą, kierowanie się intuicją. To wszystko przyświeca Piotrowi Damasiewiczowi i m.in. takie zasady są realizowane w jego inicjatywie koncertowo-wydawniczej-warsztatowej. L.A.S. to w pewnym sensie platforma, dzięki której będzie można się zatrzymać i zastanowić lub porozmawiać o rzeczach istotnych dla każdego. Podstawą tych spotkań jest dźwięk i otwarcie się na słuchanie.

SKAWA
Zespół Damasiewicz, Lesiak, Villavecchia, Revieriego, Trilla, z materiałem SKAWA jest wynikiem współpracy i przyjaźni pięciu wyjątkowych artystów. Drogi tych muzyków przenikają się od wielu lat. Każdego z nich cechuje unikalne brzmienie oraz świadomość tworzenia własnego języka, będącego pomostem łączącym artystyczną wrażliwość, filozofię, mistykę i rzeczywistość. Każdy z nich przeciera własny szlak, często w trudnym i dziewiczym terenie. Ciągłe przekraczanie siebie to esencja ich kreatywności oraz prawdziwa sztuka życia.

Inicjatorem projektu jest gitarzysta Grzegorz Lesiak, który razem z katalońskim perkusistą Vasco Trilla i basistą Alexem Reviriego powołał do życia zespół muzyki przygodowej pod nazwą „Essence”. Nieprzypadkowe jest połączenie tego składu z działalnością i filozofią multiinstrumentalisty Piotra Damasiewicza, dzięki któremu ich sztuka nabrała głębszego, duchowego wymiaru. To unikatowe porozumienie cechuje spójność, otwartość oraz niezwykle subtelna ekspresja. Lesiak, Trilla, Reviriego, Damasiewicz nagrali pod tym szyldem album On The Way, następnie postanowili zaprosić kolejnego muzyka Libe Villavecchia z którym to Trilla i Reviriego współtworzą już katalońskie trio. Tak powstał kwintet który dokonał nagrania w Beskidzie Małym w Suchej Beskidzkiej w charakterystycznej dla labela Damasiewicza lokalizacji czyli pod Mioduszyną na Śpiwlach. Materiał został zarejestrowany w październiku 2022r. Zawiera interperetacje 5 impresji napisanych przez Damasiewicza.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<