Kiermasz w Szycach

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 1 kwietnia 2023, 09:00-13:00

Data sugestywna, ale to nie będzie prima aprilis tylko najprawdziwszy Kiermasz Wielkanocny.
W przeddzień Niedzieli Palmowej w gminie Wielka Wieś można będzie się zaopatrzyć nie tylko w palmy, ale również wiele innych wiosennych dekoracji. Tutejsi wystawcy to lokalni drobni producenci i rękodzielnicy z gminy Wielka Wieś oraz okolic, którzy przygotowują specjalnie na Kiermasz wiele rarytasów, począwszy od ostrych chrzanów po słodkie baranki.
W wielkanocny nastrój wprowadzą gości tomaszowickie pucheroki, które jak obyczaj każe, w zamian za swoje oracje, będą od  gospodyń ze straganów zbierać jaja i inne smakołyki. O wielkanocnych tradycjach traktować będą w czasie kiermaszu także panele dyskusyjne, a specjalistkami z branży będą rodowite podkrakowskie gospodynie. Do godziny 11.00 można też przynieść własnoręcznie wykonaną palmę i zgłosić ją w konkursie na tę najpiękniejszą.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi, Gmina Wielka Wieś, WielkoWiejski Targ, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi, Gmina Wielka Wieś, WielkoWiejski Targ, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • https://www.wielka-wies.pl
  • GOKiS.Wielka.Wies
  • Wstęp wolny

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<