Wykład prof. Jaya Wintera

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 24 marca 2023, 17:00

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do wysłuchania wykładu prof. Jaya Wintera pt. „Modernism and the persistence of tradition” (Modernizm a ciągłość tradycji). Słowo wstępne wygłosi prof. Piotr Juszkiewicz, kurator wystawy „Nowy Początek. Modernizm w II Rzeczpospolitej”. Po obu wystąpieniach organizatorzy zapraszają do dyskusji.

Jay Murray Winter to wybitny amerykański historyk,  profesor historii na Uniwersytecie Yale. Głównym przedmiotem jego badań jest I wojna światowa i jej wpływ na XX wiek. Wykład będzie towarzyszył dobiegającej końca wystawie Nowy Początek. Modernizm w II RP w Muzeum Narodowym w Krakowie, a jednocześnie nawiązywał do wystawy prezentowanej od 2018 w wielu europejskich miastach pt: Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923 (After the Great War. New Europe 1918-1923). Ekspozycja została przygotowana przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z międzynarodowym gronem historyków, w którego skład wchodzili między innymi prof. Jay Winter i prof. Piotr Juszkiewicz.

Więcej informacji na temat wystawy Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923, a także jej międzynarodowej trasy można znaleźć pod adresem:  www.enrs.eu/afterthegreatwar.
Więcej informacji na temat wystawy Nowy początek, Modernizm w II RP można znaleźć pod adresem: https://mnk.pl/wystawy/nowy-poczatek-modernizm-w-ii-rp

Wykład profesora Jaya Wintera odbędzie się w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<