Kraków na okrągło

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W kwietniu Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wyprawy z cyklu Kraków na okrągło. Spacery po Krakowie i okolicach z ulubionymi przewodnikami. Od Agnieszki Kuźmy uczestnicy dowiedzą się, która młodopolska kawiarnia była najbrudniejsza i jak walczyli o lepszy świat krakowscy filantropi i filantropki.

15 kwietnia (sobota) 2023, 18.00
Temat: Bohema artystyczna Krakowa
Przewodnik: Agnieszka Kuźma
Przewidywany czas trwania: 2 godziny
Czas / Miejsce zbiórki: 17.45 / pl. Matejki
Trasa: pl. Matejki, Teatr Słowackiego, ul. Floriańska (Jama Michalika), ul. Wielopole 2, Rynek Główny (Noworolski, Hawełka), pl. Szczepański

Opis spaceru: Przeniesiemy się w świat rozrywki przełomu XIX i XX wieku. Poznamy zwyczaje i tradycje krakowskiej bohemy. Dowiemy się, co sądzili artyści o filistrach, jak Kraków witał Stanisława Przybyszewskiego i jaką rolę odgrywała peleryna. Ponadto posłuchamy o kawiarniach artystycznych, dowiemy się, która była najbardziej brudna i dlaczego właściciel nie chciał tego zmienić. Posłuchamy o różnicach między absyntem, likierem kawowym a koniaczkiem leczniczym.
(Opis organizatorów)
Spacer dla młodzieży i dorosłych.
Spacer prowadzony w języku polskim.
LIMIT MIEJSC: 30 osób
Aktualizacja: bilety zostały wyprzedane!
 
16 kwietnia (niedziela) 2023, 11.00
Temat: Słynni dobroczyńcy Krakowa
Przewodnik: Agnieszka Kuźma
Przewidywany czas trwania: 2 godziny
Czas / Miejsce zbiórki: 10.45 / kościół św. Mikołaja, ul. Kopernika 9
Trasa: kościół św. Mikołaja, ul. Kopernika, Mały Rynek, ul. Szpitalna, kościół św. Jana, ul. Sławkowska, Rynek Główny, Collegium Medicum
 
Opis spaceru: Poznamy sylwetki słynnych filantropów: duchownych, ale przede wszystkim świeckich. Posłuchamy o prekursorce żeńskiego szkolnictwa w Krakowie, o zasługach Urszuli Dembińskiej dla miasta, czy o filantropce, dzięki której otwarto pierwszą szkołę pielęgniarską. Ponadto dowiemy się, komu zawdzięczamy szpital dziecięcy św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej, kogo nazywano „ojcem ubogich” i czym zasłużył się Emil Godlewski junior.
(Opis organizatorów)
 
Spacer dla dzieci (od 10. roku życia) i dorosłych.
Spacer prowadzony w języku polskim.
LIMIT MIEJSC: 30

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<