Wernisaż malarstwa | Jarosław Lewera | Szkice z codzienności

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 11 marca 2023, 17:00 - poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 20:00

Otwarciu wystawy towarzyszy recital fortepianowy Ewy Kaczmarek-Lewera, laureatki wielu konkursów międzynarodowych.
W programie: utwory F. Chopina, F. Poulenca, A. Duranda, J.Hisaishi, J.Kleeba.

Jarosław Lewera - urodzony w Pabianicach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny w macierzystej uczelni. Ma na swym koncie dwadzieścia dwie wystawy indywidualne, uczestnictwo w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych oraz w wielu plenerach malarskich w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany w konkursach, między innymi: 4 Biennale Małych Form Malarskich – Toruń, Triennale Malarstwa – II Ogólnopolski Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy – Częstochowa, IV Triennale Martwej Natury – Sieradz, III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” – Rzeszów, VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Gdynia, II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego – Bydgoszcz, I Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Krzysztofa Grzesiaka – Lębork.

Ewa Kaczmarek - Lewera - urodzona  w Pabianicach. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie studiowała w klasie fortepianu Anity Krochmalskiej-Podfilipskiej oraz Mariusza Drzewickiego. W roku 2014 uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Pabianicach prowadząc klasę fortepianu.
Laureatka konkursów międzynarodowych: konkursu pianistycznego Chopin dla najmłodszych w Antoninie (1995r. wyróżnienie), V Konkursu Muzyki XX i XXI wieku w Warszawie (2003r. wyróżnienie). .
Występuje z wieloma recitalami jako solistka i kameralistka Brała udział   w prawykonaniach utworów muzyki najnowszej m.in. na 3 Festiwalu Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza w Katowicach, Sesjach Musica Moderna w Łodzi. Dokonała nagrań archiwalnych dla Programu I Polskiego Radia, Programu II Polskiego Radia oraz Radia Łódź.

Wystawa czynna do 10 kwietnia 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<