Gregory Michenaud. An American Beauty

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 2 lutego 2023, 18:00 - sobota, 4 marca 2023

Okręg Krakowski Związku Polskich Artystów Fotografików zaprasza na wystawę pokazującą Stany Zjednoczone oczami Europejczyka.

W 2014 roku Grégory Michenaud przemierzył południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych, wędrując między innymi śladami Wima Wendersa, który kręcił tam Paryż, Teksas. Wybór filmowych lokacji jako jednego z celów podróży nie był przypadkowy; fotografa interesowało uchwycenie punktu widzenia Europejczyka, który przemierza realną przestrzeń uginającą się pod naporem fikcji, a w Ameryce poszukuje nie tylko Ameryki, ale i własnych wyobrażeń o niej.

Czy rzeczywistość potrafi dogonić wykreowane przez kino wyobrażenia? Czy można tęsknić za wspomnieniami, których nie zdołaliśmy zgromadzić? Za miejscami, których nie mieliśmy szans odwiedzić? Za życiem, którego nigdy nie przeżyliśmy? (Natalia Gruenpeter)

Grégory Michenaud – freelancer i fotograf zamieszkały w Krakowie, członek ZPAF, uczestnik Programu Mentorskiego Sputnik Photo (2013) i warsztatów w agencji fotograficznej VII (Masterclass, Ron Haviv). Asystent fotografa Patricka Zachmanna (Magnum Photos) podczas jego podróży dokumentalnej po Europie Środkowej i Wschodniej. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. finalista Open Walls (2019), organizowanego przez British Journal of Photography, finalista konkursu Miami Street Photo Festival (2017 i 2018), zdobywca drugiej nagrody na Prix de la Photo Paris (Px3) czy trzecich miejsc na International Photo Awards (IPA) i Moscow International Photo Award (MIFA). Prace Gregorego Michenauda ukazywały się w licznych magazynach branżowych oraz w polskiej prasie, a także na wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, we Włoszech, w Anglii, w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i na Słowacji. Ponadto jest autorem zdjęć do książki "Ostatni Mohikanie – przewodnik po miejscach niezwykłych” oraz był redaktorem przy miesięczniku „Mrówkojad".

 

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<