Kolędy do nieba

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 stycznia 2023, 17:00

Te dźwięki zostaną popłyną prosto do nieba! To już dziewiąta edycja charytatywnego koncertu na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Na Kolędy do Nieba zapraszają organizatorzy: Jolanta Janus, inicjatorka projektu, firma Ars et Artificem oraz Fundacja Profesora Janusza Skalskiego Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej.

Jak co roku tradycyjnie wystąpią profesorki Akademii Muzycznej: Renata Żełobowska-Orzechowska i Dorota Imiełowska, a także Anna Klimczyk, Mariusz Pędziałek, Leszek Długosz i Marek Michalak, Grzegorz Łukawski, Łukasz Pawlikowski

Gościem specjalnym koncertu będzie wybitnie uzdolniona Młodzieżowa Akademicka Symfoniczna Orkiestra MASO z Charkowa, jedyna profesjonalna ukraińska orkiestra młodych artystów, która otrzymała tytuł najlepszej młodzieżowej orkiestry Europy (1994).
72-osobowy zespół muzyków w hołdzie polskiej kulturze, polskim wartościom i wspierając ideę charytatywnego koncertu na rzecz lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu wykona pod dyrekcją wybitnego polskiego dyrygenta Jurka Dybała, wieloletniego dyrektora Sinfonietty Cracovii, jedno z najpiękniejszych dzieł Profesora Krzysztofa Pendereckiego II Symfonię „Wigilijną”. Szczególnym uznaniem, pragnie wesprzeć ten koncert Pani Elżbieta Penderecka.

Orkiestra rezyduje obecnie w Katowicach. Podczas koncertu wystąpi pro bono – artyści pragną w ten podziękować za pomoc humanitarną, jaką niesie od początku wojny w Ukrainie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Tak więc tegoroczne Kolędy do Nieba będą miały ważny wymiar symboliczny. Ale nie tylko.

Ten koncert w Krakowie rozpoczyna obchody 90. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Dlatego to właśnie kompozycje Maestro wypełnią niedzielny wieczór w kolegiacie św. Anny: obok II Symfonii „Wigilijnej” zabrzmi także oraz Adagietto z Raju utraconego.

Beneficjentem koncertu jest Klinika Nefrologii Dziecięcej i Stacji Dializ UJ CM oraz Fundacja Szpitala „O Zdrowie Dziecka”.

Celem wydarzenia jest zebranie środków finansowych na zakup drogich narzędzi dla kliniki m.in. głowicy do USG oraz innego kosztownego specjalistycznego wyposażenia oddziału.

Wszyscy chętni mogą też wesprzeć subkonto Kliniki na koncie Fundacji „O Zdrowie Dziecka” z dopiskiem „Kolędy do Nieba”.

Dochód posłuży również na doposażenie świetlicy w przybory szkolne i wymianę bielizny pościelowej, tak żeby stworzyć przebywającym w szpitalu dzieciom warunki jak najbliższe domowym. Wśród planów jest także zakup wózka inwalidzkiego, który pomoże chorym dzieciom w przemieszczaniu się pomiędzy oddziałem a gabinetami diagnostycznymi.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<