JESTEM. Wystawa malarstwa Krystyny Morańdy

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 stycznia 2023 - niedziela, 26 lutego 2023

Wernisaż wystawy prac Krystyny Morańdy z udziałem gitarzysty Pawła Hebdy.

WIZYTÓWKA GMINY. Skawina. Z tradycją w przyszłość

Artystka ma różnorodne zainteresowania malarskie zarówno w sferze tematycznej, jak i technicznej. W jej twórczości przeważają motywy roślinne i pejzaże przedstawiane w technice olejnej, ale także pojedyncze i zebrane w bukiety kwiaty ukazane przy użyciu akwareli i suchej pasteli. Charakterystyczna jest intensywność barw, kompozycja tak mocno nasycona kolorem i treścią, że zdaje się rozpierać ramy. To nadaje pracom niezwykłej ekspresji, a jednocześnie są one utrzymane w tak przyjaznej dla oka estetyce, że po prostu sprawiają wizualną radość.
Autorka, choć posiada profesjonalne przygotowanie warsztatowe, nie traktuje malarstwa zawodowo. Tworzy, by utrwalić chwilę, ulotny widok, impresję i pokazać związane z tym własne uczucia. „Jestem” to osobiste wyznanie, przekazanie emocji wynikających z postrzegania rzeczywistości.
Wystawa czynna do 26 lutego.
Krystyna Morańda - absolwentka Wydziału Artystyczno – Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego. Uprawia malarstwo olejne, pastelowe i akwarelowe.
Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Przez wiele lat pracowała z młodzieżą ucząc warsztatu i sposobu patrzenia na świat. Jej pedagogiczną działalność dopełniła praca z nauczycielami plastyki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie i Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<