Śliczna jak różany kwiat – koncert charytatywny

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 listopada 2022, 19:00

Koncert Śliczna jak różany kwiat na rzecz podpopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tischnera wypełnią stare, tradycyjne i współczesne pieśni maryjne w wykonaniu Joachima Mencla i Basi Pospieszalskiej, najmłodszą przedstawicielkę drugiej generacji tej rodziny.

Artystów łączy wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej – muzycy, wykonując tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego. Fenomenem wykonań duetu jest napięcie, jakie rodzi się ze szlachetnej prostoty głosu solistki i bogactwa brzmienia liry. Profesor Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy.

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera działa od 2004 roku. W trakcie działalności pomogło kilkuset rodzinom, wspierając ich w przeżywaniu dramatu nieuleczalnej choroby, ale także pomagając w walce z trudami codziennego życia. Hospicjum jest jedną z trzech organizacji w Krakowie i okolicy, która niesie dzieciom pomoc do ich rodzinnych domów, a nie szpitali.
Więcej o fundacji i hospicjum na stronie internetowej i Facebooku.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<