Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 2022

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 20 listopada 2022

55 muzeów i galerii wraz z oddziałami weźmie udział w 17. edycji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich. Program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 20 listopada, obejmuje zarówno możliwość zobaczenia ekspozycji stałych i czasowych, jak też muzealnych przestrzeni i obiektów na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Nie zabraknie również atrakcji przygotowane specjalnie na tę okazję, takich jak: warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy czy oprowadzania z przewodnikami.

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich to wydarzenie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, inicjatywa jest realizowana we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Poza krakowskimi muzeami w inicjatywę włączają się też instytucje z Niepołomic i Wieliczki.

A co znajdziemy w tegorocznym programie Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich? Muzeum Akademii Sztuk Pięknych zaprasza na prezentację wystawy „Nowosielski”, Muzeum Narodowe na wystawę „Łempicka”, a Zamek Królewski na Wawelu na otwarte zajęcia Strefa Mistrzów – jednodniową Wawelską Strefę Publiczności. Muzeum Etnograficzne proponuje warsztaty: „Z dobrą wróżbą”, które wprowadzą zwiedzających w świat wróżb i magii. Będzie to okazja m.in. do poznania polskich i ukraińskich zwyczajów andrzejkowych.

Nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych krakowian: Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na spotkanie „Świat się zmienia, czyli wielka przygoda duszka MuFka”, które przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5–9 lat, Muzeum Krakowa zaprasza do Pałacu Krzysztofory na „Księgi Krzysztoforskie: Bitwa krakowskich czarnoksiężników. Pan Twardowski vs Krzysztofor Wielki” − przedstawienie dla dzieci w wieku 3-9 lat, podczas którego dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Muzeum Inżynierii i Techniki proponuje „Moje Muzeum” − warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 6–12 lat oraz warsztaty „Jak zbudować muzeum” dla dzieci w wieku 8–14 lat, a Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza między innymi na warsztaty dla dzieci w języku ukraińskim, a także rodzinne warsztaty „Fotograf”.

Szczegółowy pogram 17. edycji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich znajduje się tutaj oraz na stronach muzeów uczestniczących w wydarzeniu. Muzea w tym dniu czynne będą w swoich stałych godzinach otwarcia, wstęp do niektórych jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązują zapisy lub rezerwacje za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych instytucji.

załączniki

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<