Pierwsza kolęda

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 stycznia 2023, 18:30

Chcąc jak najdłużej przeżywać niepowtarzalną atmosferę i duchową tajemnicę świąt Bożego Narodzenia, Opera Krakowska zaprasza na wyjątkowy koncert z udziałem Chóru OK. Artyści krakowskiej sceny wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które za pomocą dźwięków i słów poruszają ludzkie serca i oddają niezwykły nastrój okresu świątecznego.

Głównym punktem repertuaru będzie kantata bożonarodzeniowa Pierwsza kolęda dwudziestowiecznego amerykańskiego kompozytora Johna Willarda Petersona – autora m.in. ponad 1000 pieśni, hymnów i piosenek religijnych oraz 35 kantat, w 1986 roku zaliczonego w poczet Gospel Music Hall of Fame. Pierwsza kolęda zachęca do głębokiego przeżywania misterium Bożego Narodzenia – opowiada o narodzinach Jezusa Chrystusa, skłaniając jednocześnie do refleksji nad zesłaniem na ziemię Syna Bożego. Podczas koncertu usłyszymy kantatę w polskiej wersji językowej.

Scena na Antresoli

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<