Manhattan Short Film Festival 2022

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 2 października 2022, 18:00

Już po raz siedemnasty zapraszamy do Kina Pod Baranami na Manhattan Short Film Festival! To cykliczne wydarzenie filmowe, łączące widzów na całym świecie. W ponad 500 miastach - w tym w Krakowie - widzowie obejrzą i ocenią zestaw dziesięciu krótkometrażowych filmów zakwalifikowanych do finału imprezy.

Manhattan Short Film Festival to festiwal, który odbywa się w setkach miejsc: kinach, muzeach, bibliotekach, uniwersytetach, rozsianych po całym świecie. Od siedemnastu lat bierze w nim udział również Kino Pod Baranami.

Już 2 października krakowscy widzowie zobaczą 10 krótkich filmów, a następnie zadecydują, który z nich zasługuje na główną nagrodę Festiwalu, będącą przepustką do światowej kariery oraz oscarowego wyścigu.

Tematem łączącym produkcje prezentowane w tym roku w ramach Manhattan Short Film Festival są sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu. Twórcy filmów takich jak "The Blanket", "Freedom Swimmer" i "Freefall" zastanawiają się, jak jednostki reagują na wielkoskalowe wydarzenia traumatyczne. Indywidualny wymiar walki z trudnościami podkreślane są w filmach "Warsha", "Fetish", "The Big Green" oraz "Love, Dad". Kłody rzucane pod nogi przez los mogą budzić rozbawienie (dzieje się tak w "Save the Bees" i "The Treatment"), zwłaszcza jeśli wydaje się, że cały wszechświat staje bohaterowi oporem ("Don vs Lightning").

Widzowie uczestniczący w pokazie wezmą udział w głosowaniu na NAJLEPSZY FILM oraz NAJLEPSZEGO AKTORA/AKTORKĘ. Zwycięzcy w obu kategoriach zostaną ogłoszeni 3 października 2022 r. na stronie ManhattanShort.com.

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.

Program:

O FILMACH:

DON VS LIGHTNING
reż. Big Red Button, Szkocja 2021, 11’
Palm Springs International ShortFest 2021: Nagroda Specjalna Jury
Don (w tej roli Peter Mullan) pragnie spokojnego, wiejskiego życia wśród szkockich wzgórz. Niestety, wszechświat ma wobec niego inne, bardziej elektryzujące plany.

FETISH
reż. Rhian Williams, USA 2022, 13’
Manhattan Short Film Festival 2022: Najlepszy aktor (nominacja)
Micheaux Film Festival 2022: Najlepszy montaż, Najlepsze zdjęcia
Jednorazowa nocna przygoda Amerykanki azjatyckiego pochodzenia przybiera niekorzystny obrót, gdy poranne śniadanie okazuje się podane ze szczyptą fetyszyzmu.

FREEDOM SWIMMER
reż. Olivia Martin McGuire, Australia/Francja 2021, 15’
Millennium Docs Against Gravity 2022: Najlepszy krótki metraż
Sydney Film Festival 2021: Najlepszy film animowany
Edinburgh International Film Festival 2022: Najlepszy krótki metraż (nominacja)
Eklektyczny poetycki dokument, przeplatający ręcznie rysowaną animację i film, opowiadający o ryzykownej przeprawie pewnego mężczyzny z Chin do Hongkongu w czasie rewolucji kulturalnej.

FREEFALL
reż. Emmanuel Tenenbaum, Francja 2021, 19’
Alicante Film Festival 2022: Najlepszy krótki metraż
Black Sea Film Festival 2022: Najlepszy krótki metraż
Flickers' Rhode Island International Film Festival 2021: Najlepszy reżyser
Londyński makler giełdowy o złej reputacji dokonuje inwestycji swojego życia, gdy 11 września 2001 roku zostaje zaatakowane nowojorskie World Trade Center. Film inspirowany prawdziwą historią.

LOVE, DAD
reż. Diana Cam Van Nguyen, Czechy/Słowacja 2021, 12’
Krakowski Festiwal Filmowy 2022: Najlepszy film animowany
Clermont-Ferrand International Short Film Festival 2022: Festivals Connexion Auvergne-Rhône-Alpes Award
Czeskie Lwy 2022: Najlepszy film krótkometrażowy, Najlepszy film studencki
London Film Festival 2021: Najlepszy film krótkometrażowy
Tallinn Black Nights Film Festival 2021: Najlepszy studencki animowany krótki metraż
Kobieta odkrywa na nowo listy, które ojciec pisał do niej z więzienia. Postanawia do niego napisać, przelewając na papier to, co dotychczas nie mogło zostać powiedziane.

SAVE THE BEES
reż. Charlie Schwan, USA 2022, 10’
Kiedy makabryczny wypadek sprawia, że trudne rozstanie staje się jeszcze trudniejsze, para postanawia odłożyć na bok dzielące ich różnice, by się ratować.

THE BIG GREEN
reż. Laurenzo Massoni, Francja 2020, 18’
Organizatorka wyrębu lasu nagle znajduje się na drzewie bez drabiny i bez sygnału w telefonie komórkowym. Jej jedyną drogą ucieczki jest wspinanie się w górę.

THE BLANKET
reż. Teppo Airaksinen, Finlandia 2021, 14’
Zima, 1939 rok, Finlandia. 10-letnia dziewczynka zostaje wysłana po mleko dla swojego młodszego brata. Czyhają na nią niebezpieczeństwa daleko gorsze niż cienki lód na jeziorze.

THE TREATMENT
reż. Alvaro Carmona, Hiszpania 2019, 9’
Klinika oferuje łysiejącym mężczyznom niezawodny sposób na przywrócenie włosów. Jest jednak pewien kontrowersyjny efekt uboczny, który może się z tym wiązać.

WARSHA
reż. Dania Bdair, Francja/Liban 2022, 15’
Sundance Film Festival 2022: Short Film Jury Award
Clermont-Ferrand International Short Film Festival 2022: Udział w konkursie
Nashville Film Festival 2022: Udział w konkursie
Robotnik z Bejrutu zgłasza się na ochotnika do najbardziej niebezpiecznej pracy na budowie. Z daleka od ludzkich oczu rodzi się jego tajemnicza pasja.

Udostępnij

Więcej

  • 25 zł (normalny)
    18 zł (ulgowy)
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<