Życie jak w Kamerunie – spotkanie z Renatą Matusiak

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 30 września 2022, 18:00

To jeden z najbardziej interesujących i najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów Afryki. Zamieszkuje go 200 grup etnicznych reprezentujących prawie wszystkie rodziny językowe.
Od wieków fascynuje wędrowców i poszukiwaczy przygód. Kamerun, czyli Afryka w pigułce. O swojej wyprawie do Kamerunu opowie podróżniczka – Renata Matusiak.
Po wakacyjnej przerwie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie powraca ze spotkaniami Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, które są świetną okazją do wspominania letnich podróży i jednocześnie planowania kolejnych. Najbliższe slajdowisko przedłuży słoneczne dni i zawiedzie na gorący kontynent.
W czasie dwumiesięcznej podróży przez ten kraj przyglądałam się codziennemu życiu jego mieszkańców, które komplikuje wieloletni konflikt zbrojny między anglofonami i frankofonami. Jednak przywołanie nazwiska najsłynniejszego obecnie polskiego piłkarza wywołuje szeroki uśmiech i rozwiązuje problemy, jakie może napotkać przybysz z Polski
– wspomina podróżniczka.
Renata Matusiak z zawodu jest nauczycielką. Podróżuje sama, niskobudżetowo, najczęściej autostopem. Mieszka w domach miejscowych, dzięki czemu jest zawsze blisko kultury i zwyczajów krajów, które odwiedza. Publikowała w Poznaj Świat, jest częstym gościem audycji Obieżyświat w Radiu Opole.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<