X Festiwal Zaklęte w Dyni

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 18 września 2022, 15:00

Naturalnym „środowiskiem” dyni jest przyroda i bajki, więc 10. – jubileuszową edycję Festiwalu Zaklęte w Dyni chcemy wkomponować w zielony - ekologiczny klimat Parku Ratuszowego, który na kilka godzin zamieni się w bajkowy świat, w którym dynie będą grać pierwszoplanowe role. W programie tegorocznego festiwalu znajdą się różnorodne gry, zabawy, warsztaty i animacje ruchowe nawiązujące do pomarańczowego bohatera tej imprezy!

Dla maluszków przygotowane zostaną animacje z chustą i piłką-dynią, dla starszaków ze smartfonami – emocjonująca gra terenowa na Action Track z nagrodami. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych - oczywiście o tematyce dyniowej! Każdy będzie mógł wziąć udział w dyniowym quizie wiedzy, loterii fantowej i zaglądnąć do kącika czytelniczego, w którym będzie można posłuchać o przygodach Pana Dyni! Festiwal będzie miał formę pikniku, będziemy serwować pomarańczową watę cukrową i jeść dyniowe... co nieco!

Festiwal Zaklęte w Dyni to projekt interdyscyplinarny, mający na celu umocnienie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (uprawiana w os. Branice w Dzielnicy XVIII Nowa Huta), zwiększenie wiedzy o hodowli, promocję wszechstronnego wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego, a także umożliwienie całym rodzinom bezpłatnego, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w ich sąsiedztwie..

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<