Marek Gardulski, Janusz Marynowski. Rozmawiamy o pejzażu

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 września 2022 - sobota, 15 października 2022

Autorzy wystawy w ZPAF Gallery wyznają: „Czasami fotografujemy pejzaże… Lubimy to robić, ale nasze zdjęcia są skrajnie różne. Postanowiliśmy powiesić je naprzeciwko  siebie i popatrzeć…”.

Marek Gardulski – ur. w 1952 r w Krakowie. Członek ZPAF od 1981 roku. W latach osiemdziesiątych autor cykli Autoportret i Kącik dziecięcy. Stypendysta United States Information Agency , współpracował z The International Polaroid Collection (Photokina 1990 – Selection 5).
Na początku lat dziewięćdziesiątych zestawem Solvay zwrócił się ku dokumentalnej fotografii przestrzeni industrialnej. Uczestnik wystaw: Wokół dekady - polska fotografia lat 90. (Muzeum Sztuki w Łodzi), Marzyciele i świadkowie. Fotografia Polska XX wieku (Muzeum Narodowe w Krakowie – Arsenał), Polska fotografia w XX wieku – ZPAF Warszawa, XX wiek w Fotografii Polskiej z Kolekcji muzeum Sztuki w Łodzi (The Shoto Museum of Art – Tokyo)
Prace w kolekcjach polskich i zagranicznych. Niezwiązany z żadną grupą artystyczną.

Janusz Marynowski – urodzony w Warszawie muzyk, kontrabasista i fotograf. Od 1987 roku związany na stałe z Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Fotografuje od ponad 30 lat, głównie muzyków i pejzaże. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Belgii, Francji i w Polsce. Od 4 lat członek ZPAF.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<