29. Krakowskie Miodobranie

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 września 2022 - niedziela, 11 września 2022

W dniach 9-11 września 2022 r. odbędzie się 29. Krakowskie Miodobranie. Na wydarzenie po raz kolejny zaprasza Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. W drugi weekend września na placu Wolnica znajdziemy stoiska z bogactwem naturalnych miodów i innych pszczelich produktów.

Dla pszczelarzy Krakowskie Miodobranie to okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz poznania nowinek w temacie prowadzenia pasiek i sprzętu pszczelarskiego. Dla odwiedzających to możliwość kupna rzadkich miodów, pyłku i zdrowej żywności. Zainteresowani zgłębią też wiedzę na temat pszczół, pszczelich produktów i pracy pszczelarzy.

Miodobranie to również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Integralną częścią wydarzenia jak co roku będzie Parada Pszczół. Dzieci i dorośli przebrani w stroje pszczelarskie oraz z motywami pszczelimi zaprezentują się na płycie Rynku Głównego. Potem w rytm zespołu Sorrir Por Favor przejdą na plac Wolnica.

Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się założyć własny zespół pasiek. Urząd Miasta we współpracy ze Zrzeszeniem Pszczelarzy Krakowskich stworzył projekt urządzenia pasiek miejskich na dachach i łąkach – Pasieka Kraków. Opiekują się nimi wykwalifikowani pszczelarze. Ule postawiono m.in. na dachach Nowohuckiego Centrum Kultury czy Galerii Kazimierz.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<