Dożynki w gminie Skawina

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 września 2022, 14:30-23:00

Barwny korowód dożynkowy, dziękczynna msza święta, piękne wieńce, tradycyjne obrzędy i wspólna zabawa. To może oznaczać tylko jedno – święto plonów w gminie Skawina.

Dożynki Gminne 2022 rozpoczną się od barwnego korowodu z wieńcami, który wyruszy spod biblioteki i przejdzie na miejsce uroczystości (boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi). Tam, podczas mszy świętej polowej mieszkańcy gminy Skawina podziękują za tegoroczne zbiory. Nie zabraknie tradycyjnych obrzędów związanych z przekazaniem i ośpiewaniem wieńców przez przedstawicieli sołectw. Na uczestników będą też czekać liczne atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna, ogródek piwny oraz stoiska wypełnione po brzegi lokalnymi przysmakami i innymi tradycyjnymi przedmiotami tworzonymi przez okolicznych rękodzielników i koła gospodyń wiejskich. Na dodatek o godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół CARO.
Na gminne dożynki zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Wielkich Dróg oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Program:

14.30
Przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości (spotkanie przy bibliotece w Wielkich Drogach, ul. Jana Brandysa 9);

15.00
Msza św. w plenerze – boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi, ul. Parkowa 10;

16.00
Oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych, ośpiewanie wieńców;

19.00
Zabawa taneczna z zespołem muzycznym Caro.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<