Kino na dachu MCK 2022

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl filmowy towarzyszący wystawie „Domowroty. Włodzimierz Puchalski

Kino na dachu MCK to coroczny wakacyjny cykl filmowy, towarzyszący aktualnie prezentowanym w Galerii MCK wystawom. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie natura w związku z prezentacją wystawy „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”. Pokazy odbywają się na naszym tarasie widokowym.

Na pokazy obowiązuje wstęp wolny z wejściówkami. Wejściówki będą dostępne na portalu Evenea oraz w kasie Galerii MCK na tydzień przed danym pokazem.

Harmonogram pokazów:

28 lipca (czwartek), godz. 21.00
„Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców (Breaking Boundries: The Science of our Planet)”, reż. Jon Clay, 2021
David Attenborough i naukowiec Johan Rockström opowiadają o kryzysie bioróżnorodności na Ziemi i zastanawiają się, jak mu zaradzić. To historia o najważniejszym odkryciu naukowym naszych czasów – o tym, że ludzkość przez 10 000 lat maksymalnie przesunęła granice zapewniające stabilność życia na Ziemi. Podczas 75 minut filmu poznamy rozwiązania, które możemy i musimy wdrożyć już teraz, jeżeli chcemy chronić mechanizmy utrzymujące życie na naszej planecie. Film w języku angielskim z napisami w języku polskim.
Wejściówki dostępne od 22 lipca 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-1/) i w kasie Galerii.

4 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Królestwo (Les saisons)”, 2015, reż.
Jacques Perrin / Jacques Cluzaud, Francja / Niemcy
W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. „Królestwo” zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl – wcześniej zrealizowane zostały trzy filmy: „Mikrokosmos” (1996), „Makrokosmos” (2001) i „Oceany” (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby – patrząc na świat oczami zwierząt – na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka. Film w polskiej wersji językowej.
Wejściówki dostępne od 28 lipca 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-2/) i w kasie Galerii.

11 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Sól ziemi (Le sel de la terre)”, reż.
Juliano Ribeiro Salgado / Wim Wenders, 2015
Sebastiao Salgado przez 40 lat podróżował po świecie dokumentując ludzkość w okresie dramatycznych zmian. Był świadkiem konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. W swoim nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Film w języku angielskim z napisami w języku polskim.
Wejściówki dostępne od 4 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-3/) i w kasie Galerii.

18 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Gunda”, 2020, reż. Wiktor Kossakowski, USA / Norwegia
Dokument przedstawia codzienność zwierząt mieszkających na farmie: świni Gundy oraz jej towarzyszy - dwóch krów i jednonogiej kury. „Gunda” jest nakręconym z niespotykaną empatią portretem zwierząt hodowlanych. Wybitny dokumentalista Wiktor Kossakowski, jak sam o sobie mówi: pierwszy wegetarianin ZSRR, postawił kamerę na wysokości oczu swoich bohaterów. Reżyser wybrał powolną obserwację. Zrezygnował z muzyki i koloru, pozostawiając widzowi swobodę interpretacji. Nie sposób jednak po seansie nie pomyśleć o własnym stosunku do hodowli przemysłowej zwierząt i jedzenia mięsa. Kossakowski otwiera perspektywę przekraczającego wszelkie granice międzygatunkowego spotkania. W filmie nie występują dialogi.
Wejściówki dostępne od 11 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-4/) i w kasie Galerii.

25 sierpnia (czwartek), godz. 21.00
„Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego: wybór”, reż. Włodzimierz Puchalski, 1947-1964
Na wybór składa się sześć filmów: „Na ptasiej wyspie” (1947), „Wykluwanie się i rozwój piskląt” (1948), „Wiosna” (1950), „Instynkt macierzyński ptaków” (1954), „Łabędzie jezioro” (1957) i „Puszcza Białowieska” (1964). Opracowaniem zajął się Tomasz Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego, który tak opisał prezentowane filmy „Filmy są piękne, proste w konstrukcji, a ich akcja niespieszna, pozwalająca widzowi przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, do krajobrazów, których już nie ma. Zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego i Janusza Czecza wciąż zachwycają doskonałością i sposobem pokazywania przyrody.” Filmy w polskiej wersji językowej.
Wejściówki dostępne od 18 sierpnia 2022, od godziny 11.00 na portalu Evenea (https://app.evenea.pl/event/kino-5/) i w kasie Galerii.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<