Katarzyna Kozyra. Święto wiosny

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 26 lipca 2022, 18:00 - piątek, 2 września 2022

Instalacja Święto wiosny Katarzyny Kozyry odnosi się do legendarnego spektaklu w choreografii Wacława Niżyńskiego do muzyki Igora Strawińskiego. Ikoniczna realizacja, której premiera miała miejsce w 1913 roku w Paryżu, zmieniła myślenie zarówno o tańcu, jak i o muzyce współczesnej i była wielokrotnie reinterpretowana.

Kozyra do odtworzenia choreografii zaprosiła osoby starsze, których ograniczone upływem czasu nagie ciała fotografuje w widoku z góry. Dzięki technice poklatkowej artystka symuluje taniec starców, przywracając im utraconą sprawność. Ciała tańczących stają się kostiumami poruszanymi niewidzialną siłą, dającą iluzję życia zamkniętego w krąg, nieustannie budzącego się na nowo.

Święto wiosny jest częścią programu prezentacji tańca „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”. Motywem przewodnim w 2022 roku jest „Lekcja anatomii” – hasło, które nawiązuje jednocześnie do happeningu Tadeusza Kantora, obrazu Rembrandta i teatru anatomicznego.
Instalacja zawiera sceny nagości.

Bilety: 15 ulgowe, 20 normalne

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<