Smoczy piknik | Piknikuj w zieleni

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Obchodzimy w tym roku 50-lecie rzeźby Smoka Wawelskiego, nie można więc zapomnieć, że wiele skwerów w naszym mieście nosi imię tegorocznego jubilata. Z tej okazji po tzw. smoczych skwerach wędrują wakacyjne smocze imprezy z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Przed nami kolejny piknik – 29 lipca w parku Dąbie.

Piknikowanie rozpoczyna się o godz. 16.00. Na gości będzie czekał urodzinowy poczęstunek i moc atrakcji: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton), malowanie wielkoformatowe. Mali poszukiwacze przygód będą też mieli okazję spróbować swoich sił w grach terenowych.

Uczestnicy gry „W smoczym klimacie” – pięcioosobowe drużyny dzieci w wieku od lat sześciu (w przypadku młodszych – z opiekunem) – podążą śladem Smoka Wawelskiego, który tym razem podzieli się wiedzą na temat klimatu. Dzieci, korzystając z mapy, zmierzą się z pięcioma smoczymi zadaniami. Drużyna, która je rozwiąże, zdobędzie pięć cyfr składających się na szyfr, niezbędny, by otworzyć smoczy sejf. W środku na małych graczy czekać będą smocze upominki. Tekst gry przygotowany został w wersji polskiej i ukraińskiej, a zabawa nawiązuje do miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

Druga gra terenowa czerpie inspirację ze skweru i atrakcji, które tam się znajdują. Na placu zabaw jest bowiem specjalne miejsce, w którym dzieci mogą odkopywać skamieliny. Uczestnicy gry wezmą udział w poszukiwaniach archeologicznych, które tak lubi smok mieszkający w parku Dąbie, będą m.in. odczytywali wskazówki, korzystali ze zdobytej wiedzy i opisywali znaleziska.

Pikniki organizowane są w ramach miejskiej kampanii „Kraków cię zasmoczy”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<