Pawilon Kina Letniego MNK 2022

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Program kina letniego w MNK jak co roku skupia się na filmowych historiach związanych z postaciami artystów i ich ścieżkami, prowadzącymi do powstania sztuki.

I to każdej sztuki, również życia... 

PROGRAM:

2 lipca 2022, godz. 21.00
Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek
99 min.
film z napisami w języku ukraińskim
Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

9 lipca 2022, godz. 21.00
Sonata, reż. Bartosz Blaschke
118 min.
g. 20.00 – oprowadzanie po ekspozycji stałej Pawilonu Józefa Czapskiego, Agnieszka Kosińska
Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. Pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego.

16 lipca 2022, godz. 21.00
Wyjście przez sklep z pamiątkami, reż. Banksy
87 min.
g. 20.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Sztuka nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich”, Anna Budzałek
Bohaterem jest Thierry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage'ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach różnych miast na świecie.

17 lipca 2022 (niedziela), godz. 21.00
Oficer i szpieg, reż. Roman Polański
132 min.
Wieczór francuski
g. 19.00 – oprowadzanie po ekspozycji stałej Pawilonu Józefa Czapskiego, Krystyna Zachwatowicz-Wajda
Oparta na faktach historia Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Picquart za wszelką cenę pragnie ujawnić prawdę.

23 lipca 2022, godz. 21.00
Kochanek królowej, reż. Nikolaj Arcel
137 min.
Oparta na faktach historia słynnego romansu duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII, z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struenseem, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii.

30 lipca 2022, godz. 21.00
Pavarotti, reż. Ron Howard
114 min.
Dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, człowieka legendy, który elitarną formę sztuki uczynił rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

SIERPIEŃ

6 sierpnia 2022, godz. 20.30
Annette, reż. Leos Carax
139 min.
Historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

13 sierpnia 2022, godz. 20.30
Duch śniegów, reż. Vincent Munier, Marie Amiguet
92 min.
g. 19.30 – oprowadzanie po ekspozycji stałej Pawilonu Józefa Czapskiego, Agnieszka Kosińska
Kojąca wędrówka po magicznym królestwie, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

20 sierpnia 2020, godz. 20.30
Palm Springs, reż. Max Barbakow
90 min.
Dwoje gości weselnych zostaje uwięzionych w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

27 sierpnia 2022, godz. 20.30
Memoria, reż. Apichatpong Weerasethakul
136 min.
g. 19.30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Sztuka nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich”, Anna Budzałek
Jessica jedzie do Bogoty by odwiedzić swoją siostrę. Na miejscu zaczyna prześladować ją metaliczny huk - jakby z wnętrza ziemi, który zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły?

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Muzeum Narodowe w Krakowie
  • mnk.pl
  • Wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<