Festiwal Otwarcia na Wawelu

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 lipca 2022, 13:30 - niedziela, 3 lipca 2022

Tuż po rozpoczęciu wakacji, 1 lipca, Wawel zaprasza do zwiedzania długo przygotowywanych wystaw stałych. Udostępnieniu Nowego Skarbca Koronnego, Komnat Królewskich i wystawy Arcydzieła z kolekcji Lanckorońskich towarzyszy Festiwal Otwarcia. 

Nowy Skarbiec Koronny zostaje otwarty po wielomiesięcznej renowacji i w zupełnie nowej aranżacji, obejmującej trzykrotnie większą liczbę sal mieszczącą znacznie więcej eksponatów. Metamorfoza Zamku polega też na unowocześnieniu i modyfikacji Prywatnych Apartamentów Królewskich na I piętrze Zamku oraz Reprezentacyjnych Komnat Królewskich na II piętrze. W przestrzeni Prywatnych Apartamentów Królewskich również od 1 lipca można obejrzeć wystawę czasową Arcydzieła z kolekcji Lanckorońskich, która potrwa do 2 października.

Festiwal Otwarcia to trzy dni (i noce), podczas których będą obowiązywać odmienne godziny zwiedzania, by jak najwięcej osób mogło świętować otwarcie Zamku po zakończonej metamorfozie.

W dniach 1–2.07 Zamek i Ogrody będą otwarte w godz. 13.30–23.00 (ostatnie wejście do Zamku o 22.00 a do Ogrodów o 22.30), a krużganki w godz. 13.30–21.00 (ostatnie wejście o 20.30). Natomiast w niedzielę 3.07Zamek i Ogrody w godz. 12.30–22.00 (ostatnie wejście do Zamku o 21.00 a do Ogrodów o 21.30), a krużganki w godz. 12.30–21.00 (ostatnie wejście o 20.30). Każdego wieczoru w dniach 1–3.07 od godz. 21.30 aż do godz. 24.00 na dziedzińcu arkadowym będzie wyświetlany spektakularny mapping poświęcony historii Skarbca Koronnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas Festiwalu Otwarcia 2 lipca odbędzie się gra terenowa zatytułowana „Klucz do Skarbca”, którą poprowadzą studenci historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy po przejściu przez wybrane przestrzenie Zamku będą musieli odnaleźć wskazane pamiątki po polskich władcach. Wiedza zdobyta podczas rozwiązywania zadań stanie się symbolicznym kluczem otwierającym drzwi do Skarbca, a uczestnicy w nagrodę będą mogli bezpłatne zwiedzić Nowy Skarbiec Koronny. Czas trwania gry przewidziany jest na około 90 minut. Drużyna może liczyć maksimum 5 osób, a cena biletu wynosi 25 zł od drużyny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<