INFLAM – wprowadzenie do sztuki flamenco

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na 3-godzinny kurs stanowiący wprowadzenie do sztuki flamenco.

W jakich okolicznościach narodziło się flamenco i jak rozwijała się jego historia? Jakie są jego style i jakie jest pochodzenie i znaczenie? Jakie są rytmy i różnice między nimi? Na wszystkie te pytania odpowie znany dobrze krakowskiej publiczności polsko-hiszpański duet artystów, La Bogusha i Cristo Osorio.

Kurs będzie miał formę wykładu łączonego z prezentacjami tańca, śpiewu i gry na gitarze. Uczestnicy i uczestniczki wystąpią nie tylko w roli słuchaczy, ale będą również mogli sami spróbować wybijania rytmu czy podstawowych kroków tańca.

W ramach warsztatów odbędą się 2 spotkania: w poniedziałek, 27 czerwca, oraz we wtorek, 28 czerwca, w godz. od 18:00 do 19:30.
Koszt udziału: 100 zł (2 spotkania po 1,5 godz., łącznie 3 godz.)
Zapisy: cracovia@cervantes.es, 12 421 32 55

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

***
La Bogusha, czyli Bogumiła Delimata
– malarka i tancerka flamenco. Urodziła się we Wrocławiu w romskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od 2006 r. mieszka i pracuje w Granadzie w Hiszpanii. Jesienią 2010 r. zorganizowała pierwszą samodzielną trasę koncertową w Polsce ze swoim zespołem La Bogusha y su grupo. Bogumiła Delimata jest również malarką, członkinią grupy artystycznej Romani Art, realizuje także projekty integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Ma też na swoim koncie role w sztukach teatralnych: Katarzy w reżyserii Adama Kwaśnego, Gilori, Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą, Tamta oraz Aluricán w reżyserii Pawła Buszewicza.

Cristobal Osorio – muzyk, śpiewak i kompozytor flamenco. Jest jednym z najwybitniejszych śpiewaków flamenco puro. Wokalne umiejętności rozwijał w Sewili, Jerez i Kadyksie, współpracując ze słynnymi artystami, m.in. Los Zambos, Capullo de Jerez, Juan Moneo „el Torta”. Występował na wielu scenach Hiszpanii i na świecie. Żywiołem Cristo Osorio jest andaluzyjskie flamenco, ale współpracuje też z muzykami z nurtów Jazz, Turkish & World Music czy Cuban & Latin Swing. Angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i Polsce.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<