Mały Książę

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Teatr Nowy Proxima serdecznie zaprasza na premierę oraz pokaz przedpremierowy Małego Księcia, podczas których zabierzemy najmłodszą widownię w ważną i piękną podróż wraz z tytułowym bohaterem.

Historia Małego Księcia, który odwiedza planetę Ziemię, jest jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i została skonstruowana na zderzeniu dwóch światów: świata wartości dziecka ze światem wartości, jakim hołdują dorośli. Król, Próżny, Pijak, Latarnik, Bankier są uosobieniem cech charakterystycznych dla sposobu zachowania się ludzi „poważnych”. Antoine de Saint-Exupery w swoim utworze obnaża próżność, nałogi, egocentryzm, pychę,  żądzę władzy i brak poszanowania dla wartości, takich jak: miłość i przyjaźń. Nasz „Mały Książę” jest opowieścią o dojrzewaniu, potrzebie bliskości i czułości, a także historią o świecie w obliczu katastrofy klimatycznej. Mały Książę w nietypowym spotkaniu z Pilotem poznaje i diagnozuje naszą planetę, która nieuchronnie zmierza ku zagładzie.

  • reżyseria: Piotr Sieklucki
  • kostiumy i scenografia: Łukasz Błażejewsk
  • muzyka: Paweł Harańczyk/ choreografia: Karol Miękina
  • obsada: Tomasz Schimscheiner, Bartosz Bendarczyk, Adam Wojciechowski, Dariusz Starczewski, Janusz Marchwiński, Katarzyna Galica, Piotr Sieklucki, Paweł Rupala, Grzegorz Witek

premiera: 6 lutego 2022

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<