Noc Tańca 2022

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 czerwca 2022

18 czerwca 2022 r. odbędzie się w Krakowie po raz czwarty Noc Tańca, tym razem pod hasłem „Z tańcem przez świat”.

Taniec ma tę przewagę nad innymi sztukami, że należy do wszystkich krajów i do wszystkich narodów, że jego język jest powszechnie zrozumiały i osiągnąwszy pewien stopień doskonałości wywołuje wszędzie jednakowe wrażenie…”
Jean-Georges Noverre

– Po ponad dwóch latach zmagań z pandemią wielu z nas tęskni za życiem towarzyskim i uczestnictwem w inicjatywach kulturalnych. Krakowska Noc Tańca to świetna propozycja łącząca jedno i drugie. Wydarzenie jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków, a nawet form pozascenicznych. To również okazja, by pokazać możliwości i potencjał krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Celem projektu jest wspieranie aktywności związanych z tańcem, zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki oraz integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej – nakreśla Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu.

Na dwóch scenach plenerowych: przy Dworku Białoprądnickim oraz na Rynku Podgórskim nie tylko poznamy tradycje taneczne z różnych zakątków świata, ale i sami będziemy mogli odbyć fascynującą, taneczną wędrówkę.

Pokazy rozpoczną się już w godzinach popołudniowych – na scenach będą prezentować się najmłodsi tancerze, pilnie uczęszczający na zajęcia do centrów kultury.
Później będziemy mogli podziwiać tańce: hiszpańskie, greckie, węgierskie, ukraińskie, indyjskie, afrykańskie, ale także tańce historyczne (barokowe) – w wykonaniu Baletu Cracovia Danca – i nowoczesne, m.in. dzięki FunkyFree Dance Studio.

Noc Tańca zakończą: wielokulturowa potańcówka na Rynku Podgórskim, uzupełniona pokazami street dance (style pochodzące z Nowego York, m.in. break dance, hip-hop dance, popping) oraz nauką tańców izraelskich i bałkańskich oraz Bałkańska potupajka w pięknych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego, prowadzona przez DJ-a pochodzącego z Macedonii.

Szczegółowy program na stronie krakowskienoce.pl: [KLIK]

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<