Fringe 2022

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 maja 2022 - niedziela, 26 czerwca 2022

Sekcja Fringe Miesiąca Fotografii w Krakowie to okazja do przyjrzenia się dokonaniom i poszukiwaniom młodych i zdolnychartystów z całej Polski.

FRINGE to przestrzeń, gdzie spotykają się doświadczeni artyści/tki z pasjonatami/kami sztuki. Przestrzeń, w której fotografia wychodzi poza ramy. Przestrzeń performatywnego wyżycia się, której naczelnym hasłem jest ZERO GALERII, wyjście z opresyjności white cube’a, a naczelnym celem działania lokalne, które chcą zburzyć artystyczny światek i włączyć w niego mieszkańców osiedli wszelakich.

Od roku 2021 sekcja FRINGE to także miejsce, gdzie w ramach wystawy 8304 spotykają się w eksperymentalnej przestrzeni studenci/tki Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, trzech najważniejszych w Polsce ośrodków akademickich kształcących w zakresie medium fotografii.
Jest to dla wielu jedyna podczas nauki okazja, nie tylko do poznania, ale również do zderzenia diametralnie różnych podejść do fotografii.

Sekcja FRINGE jest rekonstrukcją Krakow Photo Fringe organizowanego od 2012 przy Miesiącu Fotografii. Od 2021 roku FRINGE jest częścią programu Miesiąca Fotografii.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<