Muzyka (nie)poważna

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 23 czerwca 2022, 19:00
Kwartet smyczkowy i duet fortepianowy to kolejny artyści, których usłyszmy w ramach cyklu „Muzyka (nie)poważna” współorganizowanym z Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Koncert odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o 19:00.
Wystąpią MILO String Quartet w składzie Agnieszka Szejdewik (skrzypce), Anna Szamli (skrzypce), Agnieszka Siedlik (altówka) i Karolina Tajchner (wiolonczela) oraz K2 Piano Duo (Karolina Kisiak i Kinga Kaczmarczyk).
Wstęp wolny.
PROGRAM KONCERTU

Darius Milhaud – Kwartet smyczkowy nr 1 op. 5 (1912)

I. Rythmique

II. Intime, contenu

III. Vif, thrés rythmé

Krzysztof Penderecki – Kwartet smyczkowy nr 2 (1968)
Antonin Dvorak – Tańce słowiańskie op.72 nr 5-8
V. Špacírka

VI. Starodávný

VII. Kolo

VIII. Sousedská

KWARTET SMYCZKOWY MILO

Kwartet smyczkowy MILO w składzie - Agnieszka Szejdewik, Anna Szamli, Agnieszka Siedlik, Karolina Tajchner powstał dzięki spotkaniu w Akademii Muzycznej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Zespół obecnie studiuje w klasie dr hab. Anny Armatys-Borrelli i dr hab. Justyny Dudy-Krane.

W grudniu 2021 roku instrumentalistki wystąpiły z wybitnym włoskim pianistą Lucą Rasca wykonując kwintet fortepianowy Roberta Schumanna.

W maju 2022 roku kwartet wziął udział w koncercie poświęconym kameralistyce smyczkowej Krzysztofa Pendereckiego, organizowanym przez Katedrę Kameralistyki Akademii Muzycznej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

K2 PIANO DUO

Karolina Kisiak i Kinga Kaczmarczyk są studentkami Akademii Muzycznej w Krakowie, a od 2020 roku tworzą duet fortepianowy „K2 Piano Duo”. K2 Piano Duo ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Pod okiem prof. Bartłomieja Kominka oraz prof. Anny Boczar zespół w 2021 roku zdobył I Nagrodę w konkursie „Carles and Sofia International Piano Competition” oraz III Nagrodę na „Roma International Piano Competition” w Rzymie. Oprócz tego duet występuje na wielu festiwalach m.in. VIII Krakowska Jesień Muzyczna, Festiwal Chopinowski w Polanicy Zdrój oraz Duetissimo.

 

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, partner: Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
  • dworek.eu
  • 446549237298008
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<