Księgarnia w Paryżu – pokaz przedpremierowy i spotkanie z Agnieszką Łopatowską

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 maja 2022, 19:00

DKF Rozpięci i Kino KIKA zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu KSIĘGARNIA W PARYŻU i spotkanie z dziennikarką Agnieszką Łopatowską, autorką książki W PARYŻU MOŻESZ BYĆ KIM CHCESZ. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik ( Alfabet Wojtusika, Rmf Classic).

O autorce:
Agnieszka Łopatowska – mentalna paryżanka, dziennikarka obecna w mediach od ponad dwóch dekad. Kierowała redakcjami informacyjnymi i lifestyle’owymi. Uczy studentów dziennikarstwa internetowego. Uwielbia opowiadać o jedzeniu, podróżach i dobrych książkach. Zakochana w Paryżu i narzeczonym.

KSIĘGARNIA W PARYŻU | Il materiale emotivo, reż. Sergio Castellitto, Francja, Włochy 2021, 90’

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Artysta”.

Udostępnij

Więcej

  • 15 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<