Berlińczycy w Krakowie

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 10 grudnia 2022, 18:45

Goethe-Institut w Krakowie zaprasza do swojej nowej siedziby na serię transmisji pięciu koncertów Filharmoników Berlińskich, orkiestry obchodzącej w tym roku 140. rocznicę założenia, zaliczanej do pięciu najlepszych orkiestr świata. Do każdego z koncertów wprowadzenia dokona Mateusz Ciupka, gospodarz cyklu, redaktor „Ruchu Muzycznego”, autor „Szafy Melomana”, pierwszego polskiego podcastu o muzyce klasycznej.

10 grudnia 2022, 18.45
Mitsuko Uchida – fortepian
Orkiestra Filharmoników Berlińskich
Andris Nelsons
– dyrygent
Arnold Schönberg Koncert fortepianowy op. 42
Anton Bruckner VII Symfonia E-dur

Czym jest Koncert fortepianowy Arnolda Schönberga? Muzykolodzy widzą w nim przełomowe dzieło modernizmu, ale legendarna pianistka Mitsuko Uchida odnajduje w nim lekkość, pogodę ducha, a jednocześnie smutek. Dla niej jest hołdem dla Wiednia, jednej ze stolic muzycznej Europy, z której Schönberg pochodził. W drugiej części usłyszymy tylko jedno dzieło, ale z to imponujących rozmiarów, czyli VII Symfonię Antona Brucknera dedykowaną Ludwikowi Bawarskiemu. Jej premiera okazała się największym sukcesem w trudnym i zagadkowym życiu kompozytora. Jej wykonanie poprowadzi niekwestionowany specjalista od Brucknera, czyli Andris Nelsons.

Partnerem projektu jest „Ruch Muzyczny”.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Goethe-Institut Krakau
  • goethe.de/krakau
  • wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, rezerwacja bezpłatnych wejściówek: elzbieta.jelen@goethe.de
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<