Opowieści NIEoczywiste

Kabaret

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opowieści NIEoczywiste to pogodny, bardzo „krakowski” muzyczno-kabaretowy wieczór, na który zapraszają artyści Teatru Loch Camelot.

Przyniesie on piosenkowe, żartobliwe spotkanie z nieco tajemniczą i zupełnie zwariowaną, przeżywającą dziwne przygody i przypadki losowe krakowską rodziną, czyli Rodziną Camelot. W spektaklu nie ma klasycznej fabuły – składa się z aktorsko wykonanych piosenek w niepowtarzalnym stylu „żart, łezka i groteska” sięgających do repertuaru Teatru, a także polskiej klasyki, m.in. Kabaretu Starszych Panów czy Andrzeja Waligórskiego; niektóre z nich przewrotnie nawiązują do współczesności. Opowieści... są kolejną odsłoną niekończącej się i granej od 2014 roku Sagi Rodu Camelot. W każdym sezonie przybywają nowe postacie i piosenki, stopniowo zmienia się narracja, niektóre postaci „odchodzą” z Rodziny. Piosenki i postacie są zabawnie komentowane przez wszystkowiedzącą i nieco złośliwą Ciotkę Zgredkę.

Występują (w różnych konfiguracjach obsadowych): Basia Stępniak-Wilk, Joanna Wójtowicz, Ewa Świątek, Kinga Nurkowska, Anastazja Gumulińska, Karolina Patla, Bartłomiej Rados, Stanisław Rzepiela, Łukasz Kozub, Michał Gołębiewski, Wiktor Kwarciak, Jakub Figus oraz Małgorzata Sularczyk i Ewa Kornecka.

Teatr Loch Camelot cieszy się zainteresowaniem i renomą wśród widzów zarówno polskich, jak i zagranicznych; jest prawdziwą „wizytówką Krakowa”, łącząc klimat artystyczny miasta z doskonałym poziomem i profesjonalizmem wykonawców. Scena ma długą tradycję – działa w Zaułku Niewiernego Tomasza od 30 lat.

Spektakl grany jest na Nowej Scenie na 2. piętrze budynku Teatru, nad Cafe Camelot. Wejście przez bramę od strony ul. św. Tomasza, kasa biletowa w foyer Teatru.
W słynnej Cafe Camelot przed spektaklem lub/i po nim można napić się przepysznych nalewek i kawy, skosztować tart i sernika (warto wcześniej zarezerwować miejsca, tel. 12 421 01 23).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<