Wodecki Twist Festiwal 2022

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 10 czerwca 2022 - niedziela, 12 czerwca 2022

Wzruszająca GALA PRZYJACIÓŁ, Wodecki w wydaniu elektronicznym, a także obowiązkowo chóralne „Zacznij od Bacha” na krakowskim Rynku Głównym – Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapraszają na jubileuszową, 5. edycję festiwalu WODECKI TWIST. Najpiękniejsze polskie piosenki rozbrzmiewać będą między 10 a 12 czerwca w całym Krakowie!

5. WODECKI TWIST zbierze doskonałych artystów polskiej sceny muzycznej ze wszystkich możliwych gatunków. Unoszą się nad nami w tym roku słowa niezapomnianej piosenki „Lubię wracać…” nie tylko dlatego, że program sięga do kochanych utworów, ale również dlatego, że festiwal powraca po dwuletniej przerwie do pełnych spotkań z publicznością.

W jubileuszowym roku, dokładnie tak, jak w ubiegłych latach, ważna jest dla nas różnorodność muzyczna i pokoleniowa. Przygotowujemy szereg koncertów i lokujemy je na najpiękniejszych scenach Krakowa. Nie mam wątpliwości, że będzie można usłyszeć niepowtarzalne i charakterystyczne chyba tylko dla nas połączenie niebanalnych głosów, stylów i czasów – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs.

Mottem tegorocznej edycji są przyjaciele – zarówno ci, którzy towarzyszyli Zbigniewowi Wodeckiemu w zawodowej i nie tylko zawodowej drodze, jak również młode pokolenie, czyli muzycy tworzący nowe trendy z wielką jakością i szacunkiem dla tego, co w naszej piosence najlepsze.

Na rozmowy z artystami i zakulisowe relacje z festiwalu zaprasza Interia, patron wydarzenia. Ekskluzywne materiały będą pojawiały się w portalu od 6 maja (uroczyste wręczenie kluczy do nowej siedziby Fundacji w dniu urodzin Zbigniewa Wodeckiego) aż do wielkiego finału.

Tradycją są spotkania z zespołami chóralnymi w pierwszym dniu festiwalu. Tak samo będzie i tym razem – w piątek, 10 czerwca, w samo południe na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają Wodeckiego chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy artysty. Jest to również jedyny taki dzień, gdy z Wieży Mariackiej brzmi o 12 „Zacznij od Bacha” zamiast hejnału. W tym roku we wspólne śpiewanie włączy się Sound’n’Grace – znakomity zespół na co dzień wykonujący muzykę gospel, soul, funky i R&B, z którym usłyszymy się dzień później podczas gali. Chóralną inaugurację festiwalu obserwują też co roku w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy fanów.

11 czerwca, w sobotę, otwieramy muzyczny klub przy Plantach, w altanie Zbigniewa Wodeckiego, w jej okolicach i przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Przez cały dzień pojawiać się tam będą goście festiwalowi, a wielu z nich zagra jazz. Zaplanowaliśmy koncerty, wywiady i potańcówki w stylu lat 70.!

Wieczorem 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków wielka gala jubileuszowa, która dostała tytuł WODECKI UROCZYSTY, a jest nadzwyczajnym spotkaniem przyjaciół Zbigniewa Wodeckiego i najlepszej polskiej muzyki w ogóle.

Udział w tym wydarzeniu wezmą między innymi Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji. To nie wszystko! Będą niespodzianki. Nie jest natomiast niespodzianką fakt, że Zbigniew Wodecki był człowiekiem obdarzonym fantastycznym poczuciem humoru i wokół tych wspomnień zbudowany jest scenariusz widowiska.

Gala będzie wielka, ale ma też pozostać… prosta. Czyli możliwa do zanucenia i podchwycenia przez publiczność, nie tylko tę zgromadzoną w ICE Kraków, ale też przed ekranami telewizorów. Repertuar obejmie polskie piosenki z lat 70-tych i 80. To jeden z najbardziej fascynujących okresów naszej rozrywki! – podkreśla Kasia Wodecka-Stubbs.

Transmitowany na żywo w telewizji Polsat koncert będzie kulminacją 5-lecia festiwalu, ale również 45-lecia debiutanckiej płyty Zbigniewa Wodeckiego z 1976, odkrytej na nowo dzięki reedycji z udziałem Mitch&Mitch.

Na finał, w niedzielę 12 czerwca, WYSPA MUZYKI – barwne, nowocześnie brzmiące i zarażające energią wydarzenie na plenerowej scenie nad Wisłą. Pod hasłem ELECTRO siły i pokolenia połączą Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox, Rysy i inni. To będzie relaksujący muzyczny piknik, zyskujący z roku na rok coraz większą sympatię publiczności. Te koncerty, które ponownie zagoszczą przy jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Krakowa – Forum Przestrzenie – są bezpłatne! Główny program obejmuje czas od 17 do 22, a potem goście i zaproszeni muzycy porwą młodą publiczność do wspólnej zabawy, która z pewnością przeciągnie się do późna.

P r o g r a m

10 czerwca 2022, godz. 12

ZACZNIJ OD BACHA – inauguracja festiwalu
Rynek Główny w Krakowie

---

11 czerwca 2022, cały dzień

MUZYCZNY KLUB PRZY PLANTACH
Skwer im. Zbigniewa Wodeckiego (św. Marka i Westerplatte) oraz okolice

---

11 czerwca 2022

WODECKI UROCZYSTY – GALA PRZYJACIÓŁ
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Wystąpią: Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder, Maciej Maleńczuk, Sound’n’Grace
Aranże i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia

---

12 czerwca 2022, godz. 17-22

WYSPA MUZYKI: ELECTRO
scena plenerowa przy Forum Przestrzenie

Wystąpią: Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox, Rysy

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych urodzin festiwalu! Zapraszamy do wybuchającego zielenią Krakowa wszystkich, którzy tęsknią za muzyką piękną, wciągającą i tworzoną z sercem i wyśmienitym rzemiosłem.

BILETY:

Bilety dostępne na stronie www.followthestep.com, w bileteriach Going, EventimPolska oraz w salonach Empik i MediaMarkt.

EVENTIM: https://eventim.pl/event/wodecki-twist-festiwal-ice-krakow-congresscentre-15162897/

GOING: https://goingapp.pl/wydarzenie/wodecki-twist-krakow/czerwiec-2022

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<