Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 stycznia 2023 - niedziela, 22 stycznia 2023

28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn w piłce ręcznej odbędą się w Polsce i Szwecji w styczniu 2023 roku, a jednym z Miast Gospodarzy będzie Kraków. Swoje mecze rozegrają tu m.in. Polacy, Hiszpanie oraz Norwegowie.

Nasza reprezentacja pokaże się kibicom w TAURON Arenie Kraków 18, 20 i 22 stycznia przyszłego roku przy okazji spotkań fazy zasadniczej turnieju. Podopieczni Patryka Rombla najpierw muszą oczywiście przebrnąć przez rundę wstępną. Trzy pierwsze mecze turnieju Polacy rozegrają w Katowicach. Gospodarze mistrzostw świata mają prawo przydzielenia jednej drużyny do każdej grupy. Właśnie dlatego w fazie wstępnej Polacy i Niemcy zagrają w Katowicach, a Hiszpanie i Norwegowie – w Krakowie.

– Decyzję w sprawie drużyn, które wystąpią w TAURON Arenie Kraków, podjął trener Patryk Rombel. Chodziło o względy sportowe – wyjaśnia dyrektor MŚ 2023 Grzegorz Gutkowski. Polacy będą losowani do turnieju z drugiego koszyka. Hiszpanie mogą być jedną z dwóch rozstawionych ekip, która stawi czoła naszej drużynie w Krakowie.

Przygotowaniem do MŚ 2023 będą turnieje testowe. Jeden z nich – pod koniec grudnia 2022 roku – ugości TAURON Arena Kraków. Drogę do MŚ 2023 będą znaczyć także wydarzenia towarzyszące, popularyzujące sport wśród dzieci i młodzieży.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Ceny biletów na spotkania fazy wstępnej w Krakowie zaczynają się od 29 zł. Każda wejściówka obejmuje cały dzień meczowy. Bilety na rundę główną będzie można nabyć od 59 zł. Sprzedaż rozpocznie się 18 marca na stronie eventim.pl.

Gospdarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jonköping (w Szwecji). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<