11. Krakowski Festiwal Komiksu

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 marca 2022 - niedziela, 27 marca 2022

W ostatni weekend marca jak co roku spotkamy się na międzynarodowym święcie ich twórców i czytelników, czyli na Krakowskim Festiwalu Komiksu. To już jedenasta edycja wydarzenia, które do 2019 roku odbywało się stacjonarnie, zaś w ubiegłym roku – w całości online. Tym razem organizatorzy stawiają na formułę hybrydową. Rozmowy z artystami, wykłady, warsztaty i wystawy rozegrają się Artetece WBP w Krakowie, Pałacu Potockich oraz siedzibie Fundacji Muzeum Komiksu. Dla osób, które nie dotrą na spotkania, przewidziano transmisje w sieci.

Na tegorocznym festiwalu zagoszczą twórcy z Belgii, Francji, Hiszpanii i Finlandii. Głównym punktem programu będzie wystawa belgijskiego komiksu kobiecego zrealizowana we współpracy z Przedstawicielstwem Generalnym Walonii-Brukseli w Warszawie. Wśród gości z Polski zobaczymy m.in. Marię Apoleikę, Magdalenę Kanię (jej ilustracja zdobi plakat festiwalowy) oraz Aleksandrę Herzyk – popularną autorkę komiksów internetowych, której album Wolność albo śmierć będzie mieć premierę na festiwalu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<