Senioralny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W styczniu 2022 roku, w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay rusza II edycja projektu SENIORALNY KLUB FILMOWY - CSW SOLVAY & CAS PASJA.

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w przyjaznej sali dawnego Kina Chemik (czy ktoś je jeszcze pamięta?!), nawiążemy do najlepszych tradycji dyskusyjnych klubów filmowych.

Autorem programu i gospodarzem spotkań jest Maciej Gil, animator kultury filmowej, działacz ruchu klubowego, dziennikarz, prelegent i edukator. Jest organizatorem i konsultantem programowym wielu wydarzeń filmowych w Polsce i za granicą, autorem m.in. projektów Krakowskie Spacery Filmowe i Kinobus.

Po inauguracyjnych spotkaniach z kinem Czechów i Słowaków wybieramy się na północ Europy, by zasmakować kinematografii szwedzkiej, islandzkiej, a nawet grenlandzkiej.
___________________

27 stycznia 2022 r.
godz. 16.00/czwartek
Młodość Astrid / Unga Astrid,
Reżyseria: Pernille Fischer Christensen,
Kraj: Szwecja/Dania 2018,
Czas: 123 min.
Astrid i jej rodzeństwo dorastają w gospodarstwie w Vimmerby. Rodzice pozwalają córce uczyć się w szkole średniej, co nie jest oczywistością. Nie protestują też, gdy otrzymuje staż w redakcji lokalnej gazety. Opowieść o wykuwaniu się charakteru i talentu Astrid Lingdren (1907-2002).

_____________________

3 lutego 2022 r.
godz. 16.00/czwartek
Sumé: Brzmienie rewolucji / Sumé: Mumisitsinerup nipaa,
Reżyseria: Inuk Silis Høegh,
Kraj: Grenlandia/Dania/Norwegia 2014,
Czas: 73 min.
Rewolucja, o której mało kto wie. Bez ani jednego wystrzału, bez żadnej przelanej kropli krwi. Za sprawą pierwszej grupy rockowej śpiewającej w języku inuickim w ciągu kilku lat w sercach i umysłach obywatelek i obywateli Grenlandii zaszła nieodwracalna zmiana. Film dokumentalny.

_____________________
17 marca 2022 r.
godz. 16.00/czwartek
Daleko od Reykjavíku /Héraðið,
Reżyseria: Grímur Hákonarson,
Kraj: Islandia/Dania/Niemcy 2019,
Czas:92 min.
Islandzka wieś. Po śmierci męża łagodna i pokorna dotychczas Inga odkrywa jego przykre tajemnice. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów dłużej doiła miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Żałoba zamienia się w słuszny gniew.

Udostępnij

Więcej

  • Bilety w cenie 5 zł do nabycia w CSW Solvay lub online: ewejściówki.pl, biletyna.pl
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<