Przekroje. Galeria architektury polskiej XX i XXI wieku

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Czym jest i czym może być architektura? W jaki sposób można opisać relacje łączące ją z człowiekiem? Na nowej wystawie stałej w Kamienicy Szołayskich przez pryzmat tych pytań poznamy historię, a także współczesne oblicze polskiej architektury.

Wybrane projekty i realizacje architektoniczne z XX i XXI wieku podzielono na sekcje odpowiadających różnym tematom. „Te ścieżki – i myślowe, i przestrzenne – staną się dla publiczności drogowskazami po dziejach architektury polskiej z jej specyficznymi kontekstami oraz uwarunkowaniami powstania. [...] Pomyślane jako uniwersalne i zasadnicze pytania, dotykające istoty architektury, mają wprowadzać w obszar refleksji nad architekturą w ogóle i pozwolić spojrzeć na architektoniczne dziedzictwo w Polsce także z perspektywy ponadczasowych i ponadregionalnych pytań” – czytamy w opisie wystawy. 

Bilety: normalny 28 zł, ulgowy 17 zł, rodzinny 56 zł, wstęp wolny we wtorek

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<