Zobacz ptaka – spotkanie z Jackiem Karczewskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 grudnia 2021, 17:00

Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim
środa, 1 grudnia godz. 17.00
Prowadzenie: Łukasz Wojtusik

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie, podczas którego zastanowimy się, czy można polubić gołębie. W naszym mieście to temat wciąż aktualny i budzący emocje. Po stronie latających stanie Jacek Karczewski, przyrodnik, aktywista i promotor przyrody, a pretekstem będzie premiera jego najnowszej książki „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”.

O książce:

Czy wiesz, które dzieła światowej cywilizacji zostały napisane gęsim piórem?
Który ptak jest najgęściej opierzony, a który waży raptem tyle co dwie oliwki – i to bez pestek?!
I czy ptaki miewają kaca?
Zobaczyć ptaka – to pozornie łatwe, bo spotykamy ptaki niemal codziennie na naszej drodze do pracy, szkoły, sklepu. Mieszkają po sąsiedzku, widujemy je przy okazji spaceru w parku albo na wakacjach nad morzem. Ale czy naprawdę je widzimy? Ta książka udowadnia, że każdy z nich jest czymś znacznie więcej niż tylko kulką pierza. Każdy ma swoją nieoczywistą, często zapomnianą już historię.
Z nową książką Jacka Karczewskiego zapraszamy cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Spotkasz tu wielkich królów, dobre wróżki, szalonych bogów, zwykłych ludzi a przede wszystkim skrzydlatych bohaterów z krwi i kości. Po jej lekturze nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na mijane wróble, szpaki, czy łabędzie. Być może do tej pory przezroczyste i bezosobowe, zaczną się materializować, nabierać znaczenia i podmiotowości. Będziesz je wreszcie widzieć.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie Księgarnie na Medal” dofinansowanego ze środków Miasta Krakowa i Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow