Węgierska Wiosna Filmowa Jesienią 2021 (online)

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W tym roku wyjątkowo w formie on-line odbędzie się piętnasty już przegląd kina węgierskiego organizowany przez Centrum Węgierskie w Krakowie.

Tegoroczny festiwal ruszy 18 października, a uczta węgierskiego kinomana potrwa aż osiem dni. W długie jesienne wieczory będziemy mieli okazję zobaczyć aż sześć  filmów pełnometrażowych oraz dwa bloki filmów krótkich, wydarzenie odbędzie się w największym kinie studyjnym na świecie – na platformie MOJEeKINO.pl.

Mimo internetowej formuły, organizatorzy zapraszają na inaugurację festiwalu do kina. 16 października 2021 o godzinie 19.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się pokaz filmu „Eden” w reżyserii Ágnes Kocsis, która po seansie spotka się z widzami.

Widzowie podczas festiwalu doświadczą całego spektrum emocji, bowiem czekają na nich wielorakie gatunki filmowe. Przegląd rozpocznie „Eden” Ágnes Kocsis, historia Évy uczulonej niemal na wszystko, która skazana jest na życie w całkowitej izolacji, czy pojawienie się w jej życiu pewnego psychiatry odmieni jej los? W „Skarbcu” Pétera Bergendy’ego przeniesiemy się do Budapesztu lat 50-tych na kilka dni po upadku powstania, gdzie skazany złodziej zostanie poproszony o ponowne włamanie się do skarbca. To pierwszy w historii Węgier film telewizyjny nominowany do nagrody Emmy oraz zdobywca ośmiu węgierskich nagród. Kolejna znakomita propozycja to „Po cichu” Zoltána Nagya - zręcznie skonstruowana i elegancko opowiedziana historia o podejrzeniach i nadużyciach w świecie muzyki klasycznej. Następnie czeka nas spora dawka śmiechu z pilnie śledzonym przez uzbrojone  w czosnek węgierskie służby „Towarzyszem Drakulicsem” w reżyserii Márka Bodzsára. Barnabás Tóth zabierze nas do powojennego i skomplikowanego świata „Tych, którzy pozostali”, w którym bohaterowie szukają bliskości i wzajemnego zrozumienia. Całość zamknie komedia romantyczna „Trudno Tak” Dénesa Orosza, w której troskliwy syn chcąc uszczęśliwić ciężko chorą matkę postanowi skłamać i oznajmi jej, że w końcu zostanie babcią, co doprowadzi do fali nieporozumień. W czasie XV Węgierskiej Jesieni Filmowej widzowie będą mieli okazję zobaczyć aż dziewięć najnowszych filmów krótkometrażowych, w tym nagrodzone animacje i filmy fabularne.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.