Wszystkie słowa na P: Postawangarda minimalistyczna

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 września 2021, 18:00
Zapraszamy na kolejne rozmowę z cyklu „Wszystkie słowa na P" zatytułowaną „Postawangarda minimalistyczna” z Natalią Malek, którą poprowadzi Jakub Skurtys.
 
W jaki sposób gatunkowa wielorodność może wpisywać się w poszukiwania konceptualne rodem z wczesnej awangardy? Gdzie doświadczenie ciała, materii, pustki, przestrzeni spotyka się z konstrukcyjnymi i językowymi niejednoznacznościami? „Wszystkie słowa na P” to seria rozmów pod opieką Jakuba Kornhausera, laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, poświęconych poetyckim przedsięwzięciom awangardowym, postawangardowym, eksperymentalnym i niejednoznacznym.
 
W ramach cyklu „Wszystkie Słowa na P” pragniemy wziąć pod lupę poezję jako laboratorium nowych form, pole walki różnych poetyk. Jako przestrzeń, w której ścierają się wizje rzeczywistości, ale i środki ekspresji. Poezja zgodnie z greckim źródłosłowem (gr. ποίησις, poíesis) to przecież działanie, czynienie czegoś z niczego, powoływanie do życia kanałów komunikacji, o których nie śniło się tym, co wolą bezpieczną przystań od wzburzonych toni. Interesują nas przedsięwzięcia inter- i transmedialne, awangardowe i postawangardowe, na wszelkie sposoby eksperymentalne i niejednoznaczne. W skrócie: takie, które pędzą w nieznane. Tylko taka poezja nie zna końca.
 
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek: https://kbfbilety.krakow.pl
 
Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 – to tutaj realizowane są programy literackie tworzone przez zespół KBF w ramach programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Zanim powstanie Centrum Literatury i Języka Planeta LEM na Zabłociu, to Pałac jest domem dla różnych inicjatyw literackich – tych organizowanych w ciągu całego roku i tych prezentowanych w trybie festiwalowym.
Do zobaczenia!

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.