Gra z Kantorem – Daydream: A story from Terezin

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 27 września 2021, 18:30

Projekcja spektaklu ukazującego fikcyjną historię rozgrywającą się w obozie koncentracyjnym Terezin, do którego kierowano wybitnych Żydów, m.in. artystów i intelektualistów.

Obóz odwiedzał sam doktor Mengele, który chciał posłuchać Marzenia Roberta Schumanna w wykonaniu żydowskich artystów. Do spektaklu dodano postaci Hannah Arendt, Karola Marksa, Jezusa Chrystusa i Barabasza.Twórcy zbudowali spektakl teatralno-muzyczny, oparty na żydowskich pieśniach religijnych i świeckich. Pracując nad nim, spłacili dług wobec ludzkości, której historia obfituje w tragedie, m.in. wydarzenia tak niepojęte, jak Holocaust.

Tekst na podstawie fragmentów mowy oskarżycielskiej z procesu Adolfa Eichmanna, Korzeni totalitaryzmu Hannah Arendt oraz Braci Karamazow Fiodora Dostojewskiego.
  • Występują: Maša Jelić, Jelena Martinović, Marko Potkonjak, Dejan Stojković, Ranko Trifković
  • Scenografia i kostiumy: Ivana Čolić
  • Menadżerka: Dubravka Vujinović
  • Muzyka: żydowskie pieśni religijne i świeckie, Marzenie Roberta Schumanna

---

Gra z Kantorem to zainaugurowany w 2018 roku cykl projekcji spektakli teatralnych najważniejszych światowych reżyserów, odwołujących się poprzez formę, treść lub ideę do twórczości Tadeusza Kantora. Każdą projekcję poprzedza krótka prelekcja na temat twórczości prezentowanego artysty w kontekście fenomenu Teatru Śmierci.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.