Europejski Dzień Języków 2021

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 2 października 2021

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.
Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.
W Krakowie, do poznawania, kształcenia i rozwijania języków obcych, podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcać będą instytuty kultury: Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Goethe-Institut w Krakowie, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski, Włoski Instytut Kultury. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

2 października 2021, 11.00-16.00
Gra miejska Co to za życie?
Miejsce: Stare Miasto (lub online w przypadku nowych przepisów covidowych)
Uczestnicy: grupy po 2-5 osób
Start: o godz. 11.00 na wydarzeniu „Co to za życie?” na Facebooku
Kim jest stękacz nocnik albo podokładnik długoryi? Czy jeż z kasztanem mogą być rodziną i co o tym myśli kolczatka? Jak nazwać to, co się czai nocą pod łóżkiem? Poznaj język natury badając „Co to za życie?” - grę miejską z okazji Europejskiego Dnia Języków w Krakowie.
To przełomowa ekspedycja na miarę wyprawy Karola Darwina. Za cel obierzemy unikatowe przyrodniczo obszary Europy położone nieco na zachód i nieznacznie na południe od Krakowa. Przemierzając kamieniste rzeki ulic i staromiejskie lasy deszczowe, nurkując w czeluściach piwnic, ryzykując poplątanie języków w gęstwinach bibliotek odkryjemy gatunki niepozorne i niedostrzegalne, których nie powstydziłaby się stworzyć Matka Natura, gdyby tylko sama na to wpadła.
Przed nami ryzykowne spotkania z naukową konkurencją, obrońcami życia i leśniczym. Będziemy budować nazwy, oznaczać, opisywać i obserwować. Będziemy tropić i sami będziemy tropieni. Jeśli dopisze nam szczęście, złapiemy grant lub dostaniemy Nobla, a jeśli szczęścia zabraknie - sięgniemy DNA, mutując.

2 października 2021
Dzień Otwarty instytutów
W tym dniu niektóre instytuty zapraszają także na Dzień Otwarty, podczas którego przewidzianych jest wiele atrakcji w postaci pokazowych lekcji języków obcych, gier i zabaw oraz niespodzianek kulinarnych. W sprawie szczegółów Dni Otwartych należy kontaktować się z instytutami

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<