Muzeum i Archiwum Błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej

Inne muzea

Muzeum i Archiwum Błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej mieści się w starym budynku z XIV wieku znajdującym się u zbiegu ulic Mikołajskiej i św. Krzyża w Krakowie, w odległości ok. 200 m w kierunku
wschodnim od Bazyliki Mariackiej. Przez ponad 500 lat kamienicę zamieszkiwali krakowscy mieszczanie. Dopiero w 1860 r. została przekazana Siostrom Felicjankom przez panią Pelagię Russanowską, z przeznaczeniem na zakład dla ubogich dzieci.
Działalność muzeum została zainicjowana dnia 11 października 1999 roku z okazji obchodów setnej rocznicy śmierci bł. Marii Angeli. Powstało ono ze względu na cele edukacyjne ? przede wszystkim winno służyć szerzeniu kultu błogosławionej Marii Angeli oraz duchowemu ubogaceniu nawiedzających je. Dzięki przygotowanym wystawom muzeum pomaga zwiedzającym poznać życie, działalność i ducha bł. Marii Angeli oraz założonego przez nią Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<