XIII Krakow Summer Animation Days

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 30 lipca 2021 - niedziela, 1 sierpnia 2021

Najpiękniejsza sala kinowa i najlepsze filmy animowane z całego świata – przed nami XII Krakow Summer Animation Days!

Tej imprezy nie mogło zabraknąć! W tym roku Krakow Summer Animation Days będzie gościć wszystkich miłośników animacji na placu Wielkiej Armii Napoleona, gdzie wieczorami w sąsiedztwie zamku królewskiego i królowej polskich rzek obejrzymy najlepsze produkcje animowane z Polski, Niemiec, Francji, Belgii czy Szwajcarii. Wśród nich znalazły się: nagrodzona podczas Festiwalu Etiuda&Anima i pełna surrealizmu animacja Idę po papierosy (reż. Osman Cerfon), poruszające dzieło Julii Orlik Jestem tutaj, a także zabawny krótki metraż Dlaczego ślimaki nie mają nóg ukazujący dzień z życia tych mięczaków (bez skojarzeń!) pracujących w korporacji. Nie zabraknie również opus magnum znanego polskiego animatora Mariusza Wilczyńskiego: realizowanego przez 14 lat długometrażowego filmu animowanego Zabij to i wyjedź z tego miasta, w której usłyszymy głosy największych (żyjących i już nieżyjących) polskich aktorów i reżyserów oraz jedyną w swoim rodzaju muzykę zespołu Breakout.

Justyna Skalska

PROGRAM:

  • 30.07.2021 (piątek/ Friday)

21.30
Zabij to i wyjedź z tego miasta
reż. Mariusz Wilczyński, Polska 2020, 88'00''
Autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracował zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi.

23.00 | 11 p.m.
The Best of ANIMA 2020 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima - I
(81’27’’)
Program, organizowanego od 1994 r. w Krakowie festiwalu, skupia się wokół animacji oraz etiud studenckich. W 2017 roku do dwóch międzynarodowych konkursów (ETIUDA oraz ANIMA) został dodany konkurs animacji polskiej – ANIMA.PL

  • 31.07.2021 (sobota)

21.30
Podróż Księcia, reż. Jean – Francois Laguionie, Xavier Picard, Francja 2019, 77'
Młody Tom znajduje na plaży rannego rozbitka, który okazuje się być starym księciem z zupełnie innej krainy. Przybysz poznaje nowy świat, ale i sam budzi zainteresowanie lokalnych naukowców.

22.50
The Best of ANIMA 2020 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima - II (87’06”)

  • 1.08.2021 (niedziela)

21.30
Filmy nagrodzone na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu (131’)
Zaledwie kilka dni temu zakończyła się 14. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR! Prezentujemy wybór nagrodzonych animacji.

23.45
Animazofia według Ülo Pikkova (49’)
Ülo Pikkov - wybitny estoński animator, reżyser i producent. W 1998 roku ukończył Turku School of Art and Media. Od 2016 roku jest wykładowcą na wydziale animacji na Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pisze oraz ilustruje książki a także publikuje karykatury oraz ilustracje w prasie

Keha mälu, reż. Ülo Pikkov, Estonia 2011, 9’
Co może nam powiedzieć stara jabłoń? Czy pamięta podmuchy wiatru, które ją wyginały, gdy była jeszcze giętka? Czy pamięta węża i utracony Raj? Jak daleko można cofnąć się pamięcią? Animacja Pamięć cielesna reanimuje podświadomość i ukryty horror deportacji.

Tik-Tak, reż. Ülo Pikkov, Estonia 2015, 12’
Animacja TIK-TAK to wizualizacja czasu i jego śmiercionośnej natury. Wszyscy mamy „nasz czas”. Składa się on w rzeczywistości z tysięcy różnych „czasów”, jako że każda komórka w naszym ciele ma swój własny czas na życie i na śmierć.

Tühi Ruum / Pusta przestrzeń, reż. Ülo Pikkov, Estonia 2016, 11’
Film przywołuje wspomnienie: mieszkanie, którego już nie ma, i mieszkającą w nim i bawiącą się małą dziewczynkę. Opowiada historię stworzoną w snach przez jej ojca, kryjącego się przed sowieckim terrorem.

Lahtilaskmise lugu / Uwolnienie, reż. Ülo Pikkov, Estonia 2017, 11’
Japończycy wierzą, że puszczając na morze papierową lalkę, pozbywają się złego ducha... Animacja o dziewczynce z sierocińca, która chce uwolnić się od cieni przeszłości.

Zebra, reż. Ülo Pikkov, Estonia 2015, 6’
Eksperymentalna animacja, w której cały materiał wizualny został narysowany bezpośrednio na taśmie. Bez użycia kamery, komputera, bez pieniędzy... Tylko wspomnienia.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<